Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об импичменте Президента Украины

Заключение к проекту закона Украины от 21.02.2014 № 4171
Дата рассмотрения: 24.03.2014 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про імпічмент Президента України" (реєстр. N 4171 від 21.02.2013 р.)

У Головному науково-експертному управлінні розглянуто поданий законопроект, який "визначає правові та організаційні засади усунення Президента України з поста в порядку імпічменту" (преамбула проекту).

Необхідність прийняття проекту обгрунтовується у Пояснювальній записці "потребою усунення прогалин та недоліків, які унеможливлюють практичну реалізацію положень Конституції України щодо усунення Президента України з поста в порядку імпічменту" (пункт 2 Пояснювальної записки до законопроекту).

За результатами аналізу законопроекту Головне науково-експертне управління вважає за необхідне зазначити наступне:

1. Згідно з Конституцією України процедура імпічменту Президента України порушується за ініціативою парламенту, справа про імпічмент розслідується спеціальним парламентським органом (спеціальною тимчасовою слідчою комісією), а усунення Президента України шляхом імпічменту можливе лише за рішенням Верховної Ради України (ст. 111). Отже, процедура імпічменту Президента України є виключно парламентською процедурою, а тому існуючий нині підхід до її регулювання за допомогою норм Регламенту Верховної Ради України (який має юридичну силу закону) є цілком обгрунтованим. Тому у разі необхідності удосконалення законодавства України з питань імпічменту доцільно здійснювати шляхом внесення змін до Регламенту, а не шляхом прийняття окремого закону.

2. Аналіз змісту поданого законопроекту дозволяє дійти висновку, що його текст (за виключенням прикінцевих положень - Розділ VIII проекту) дослівно відтворює текст проекту Закону України "Про тимчасові слідчі комісії, спеціальну тимчасову слідчу комісію і тимчасові спеціальні комісії Верховної Ради України" (N 5163 від 24.09.2009 р.), який був прийнятий у першому читанні 17.12.2009 р. і нині знаходиться на розгляді у Верховній Раді України.

Опрос