Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Уголовный кодекс Украины (относительно гуманизации ответственности за нарушение правил полетов и эксплуатации летательных аппаратов)

Заключение к проекту закона Украины от 24.06.2014 № 4160а
Дата рассмотрения: 13.08.2014 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Комітетом з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності розглянуто поданий народним депутатом України А. Путіловим проект Закону України "Про внесення змін до Кримінального кодексу України (щодо гуманізації відповідальності за порушення правил польотів та експлуатації літальних апаратів)" (реєстр. N 4160а від 24.06.2014 року).

У законопроекті пропонується викласти в новій редакції статтю 416 Кримінального кодексу України. Згідно з цією редакцією пропонується змінити характер та ступінь наслідків злочину, які вимагатимуться у ч. 1 ст. 416, та пом'якшити кримінальну відповідальність. Крім того, пропонується доповнити чинний КК новою статтею 4161 "Звільнення від кримінальної відповідальності за порушення правил польотів або підготовки до них", згідно з якою особи можуть бути звільнені від кримінальної відповідальності за умови відшкодування завданих збитків та усунення заподіяної шкоди (частина 1), або якщо злочин було вчинено в умовах виправданого ризику (частина 2).

Головне науково-експертне управління Апарату Верховної Ради України вважає, що за результатами розгляду у першому читанні законопроект доцільно повернути на доопрацювання.

Опрос