Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О библиотеках и библиотечном деле" (относительно повышения престижности труда работников библиотек)

Заключение к проекту закона Украины от 23.06.2014 № 4159а
Дата рассмотрения: 10.07.2014 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про бібліотеки і бібліотечну справу" (щодо підвищення престижності праці працівників бібліотек)" (реєстр N 4159а від 23.06.2014 р.)

У поданому законопроекті пропонується внести зміни до Закону України "Про бібліотеки і бібліотечну справу" (далі - Закон), що стосуються соціальних гарантій працівників бібліотек. Зокрема, у ньому пропонується встановити працівникам державних і комунальних бібліотек, які провадять культурну, освітню, інформаційну, науково-дослідну, методичну діяльність надбавку за особливі умови роботи у розмірі 50 відсотків посадового окладу.

Як зазначається у Пояснювальній записці до законопроекту, його метою є забезпечення належного соціального захисту працівників бібліотек країни шляхом встановлення фіксованого розміру надбавки за особливі умови праці. На думку автора проекту, саме фіксований, а не граничний розмір надбавки дозволить мінімізувати прояви зловживань у сфері розподілу бюджетних коштів, призначених для даних цілей.

Головне управління, проаналізувавши законопроект, звертає увагу на таке.

1. В контексті розгляду питання, врегулювання якого пропонується вдосконалити автором поданого проекту Закону, вважаємо за доцільне зауважити, що пунктом 1 постанови Кабінету Міністрів України N 1073 (далі - Постанова N 1073) від 30 вересня 2009 р. працівникам державних і комунальних бібліотек, які провадять культурну, освітню, інформаційну, науково-дослідну, методичну діяльність та займають посади, включені до переліку посад згідно з додатком до Порядку виплати доплати за вислугу років працівникам державних і комунальних бібліотек, затвердженого постановою КМУ від 22.01.2005 р. N 84, було встановлено надбавку за особливі умови роботи у розмірі 50 % посадового окладу. Постановою N 89 від 25.03.2014 р., про яку йде мова у Пояснювальній записці до законопроекту, Кабінет Міністрів України вніс зміни до п. 1 Постанови N 1073, відповідно до яких надбавка за особливі умови роботи встановлюється у граничному розмірі 50 відсотків посадового окладу. При цьому розмір надбавки визначається керівником установи, закладу, організації у межах фонду оплати праці.

Опрос