Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О центральных органах исполнительной власти" относительно приведения его в соответствие с Конституцией Украины

Заключение к проекту закона Украины от 17.02.2014 № 4148
Дата рассмотрения: 26.02.2014 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про центральні органи виконавчої влади" (щодо приведення його у відповідність з Конституцією України) (реєстр N 4148 від 17.02.2014 р.)

Головне науково-експертне управління розглянуло поданий законопроект, у якому пропонується внесення низки змін, направлених на приведення діючого законодавства у відповідність з Конституцією України.

Головне управління підтримує прийняття запропонованих змін, оскільки їх необхідність викликана зміною конституційних засад та перерозподілом повноважень Президента України, Верховної Ради України та Уряду України.

Разом з тим, до поданого законопроекту можуть бути висловлені окремі зауваження, здебільшого редакційного характеру, а саме:

1. Відповідно до нової редакції п. 9-1 статті 116 Конституції України та нової редакції частини 1 статті 5 Закону "міністерства та інші центральні органи виконавчої влади утворюються, реорганізуються та ліквідуються Кабінетом Міністрів України за поданням Прем'єр-міністра України".

При цьому згідно із запропонованою частиною 6 статті 5 розглядуваного Закону "державна реєстрація новоутвореного міністерства, іншого центрального органу виконавчої влади як юридичної особи здійснюється у триденний строк з дня набрання чинності постанови Верховної Ради України про призначення міністра, акту Кабінету Міністрів України про призначення керівника іншого центрального органу виконавчої влади".

У зв'язку з наведеним вважаємо, що юридичним фактом, який викликає потребу у державній реєстрації новоутвореного центрального органу виконавчої влади є створення нового ЦОВВ Кабінетом Міністрів України, а не юридичний факт призначення керівника органу.

Опрос