Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законы Украины (относительно унификации терминологии в сфере централизованного водоснабжения и водоотвода)

Заключение к проекту закона Украины от 12.02.2014 № 4133
Дата рассмотрения: 06.03.2014 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до деяких законів України (щодо уніфікації термінології у сфері централізованого водопостачання та водовідведення)" (реєстр. N 4133 від 12.02. 2014 р.)

У проекті пропонується внести зміни до частини третьої статті 14 Закону України "Про питну воду та питне водопостачання", згідно з якими до об'єктів, що не підлягають приватизації, поряд із мережами, спорудами, устаткуванням централізованого питного водопостачання як особливо важливих об'єктів життєзабезпечення населених пунктів, пропонується включити також і "централізоване водовідведення". Пропонується також до сфери застосування державно-приватного партнерства віднести сферу "централізованого водопостачання та водовідведення", про що вносяться відповідні зміни до статті 4 Закону України "Про державно-приватне партнерство". Метою проекту, відповідно до Пояснювальної записки до нього, є вдосконалення законодавства у сфері централізованого водопостачання та водовідведення.

Розглянувши законопроект, Головне управління зазначає наступне.

1. У Законі України "Про приватизацію державного майна" (абз. 15 пункту "г" частини другої статті 5) визначено, що не підлягають приватизації об'єкти, які мають загальнодержавне значення і забезпечують життєдіяльність держави в цілому, а саме: об'єкти інженерної інфраструктури та благоустрою міст, інших населених пунктів, включаючи мережі, споруди, устаткування, які пов'язані з постачанням споживачам води, газу, тепла, а також відведенням і очищенням стічних вод. Тому логічним є включення й до частини третьої статті 14 Закону України "Про питну воду та питне водопостачання" положення (як пропонується у проекті), щодо об'єктів, які не підлягають приватизації, також і "централізоване водовідведення". Відповідно до визначення, наданого у статті 1 цього Закону, "централізоване водовідведення" - це господарська діяльність із відведення та очищення комунальних та інших стічних вод за допомогою комплексу об'єктів, споруд, колекторів, трубопроводів, пов'язаних єдиним технологічним процесом, що відповідає змісту згаданого положення Закону України "Про приватизацію державного майна".

Водночас звертаємо увагу на те, що відповідні зміни варто внести також і до частини четвертої статті 14 Закону "Про питну воду та питне водопостачання", у якій визначаються загальні умови зміни форми власності або переходу права власності на системи питного водопостачання (крім об'єктів централізованого питного водопостачання). Виключення у даному випадку має стосуватись також і централізованого водовідведення.

2. Що стосується запропонованих змін до статті 4 Закону України "Про державно-приватне партнерство", то вважаємо, що до сфери застосування державно-приватного партнерства доцільно включити не "централізоване водопостачання та водовідведення", як пропонується у проекті, а "централізоване питне водопостачання і централізоване водовідведення", що відповідатиме частині третій статті 14 Закону України "Про питну воду та питне водопостачання".

Опрос