Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины (относительно устранения законодательно установленных противоречий между различными актами законодательства)

Заключение к проекту закона Украины от 12.02.2014 № 4132
Дата рассмотрения: 16.05.2014 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів (щодо усунення законодавчо установлених протиріч між різними актами законодавства)" (реєстр. N 4132 від 12.02.2014 р.), внесений народними депутатами України Д. В. Дзензерським та О. М. Риженковим

У проекті пропонується уточнити порядок та особливості здійснення депозитарною установою контролю за відповідністю операцій з активами інституту спільного інвестування, регламенту, проспекту емісії цінних паперів, статуту корпоративного інвестиційного фонду та законодавству. Як зазначається у Пояснювальній записці до проекту, "прийняття запропонованих змін врегулює існуючі протиріччя між Законами України "Про депозитарну систему України" та "Про інститути спільного інвестування", що створить умови для подальшого стабільного функціонування ринку спільного інвестування та фондового ринку в цілому".

Головне науково-експертне управління, розглянувши зазначену законодавчу пропозицію, вважає за необхідне висловити щодо її змісту наступні зауваження і пропозиції.

1. У новій редакції п. 2 ст. 68 Закону України "Про інститути спільного інвестування" пропонується встановити, що зберігачем активів інституту спільного інвестування з публічним розміщенням є депозитарна установа - банк, що має ліцензію на провадження депозитарної діяльності зберігача активів інституту спільного інвестування. Не заперечуючи щодо цього, пропонуємо одночасно визначити у Законі України "Про депозитарну систему України" особливості провадження банком депозитарної діяльності зберігача цінних паперів та діяльності з ведення реєстру власників іменних цінних паперів, внісши до Закону відповідні зміни.

2. Вважали за необхідне уточнити в новій редакції п. 2 ст. 68 Закону України "Про інститути спільного інвестування" назву ліцензії, замінивши слово "зберігача" на "із зберігання", оскільки згідно з п. 8 частини першої ст. 4 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" ліцензуванню підлягає саме "діяльність із зберігання активів інститутів спільного інвестування".

Опрос