Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О Кабинете Министров Украины" (относительно продления исполнения полномочий Премьер-министра Украины)

Заключение к проекту закона Украины от 07.02.2014 № 4117
Дата рассмотрения: 20.05.2014 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про Кабінет Міністрів України" (щодо продовження виконання повноважень Прем'єр-міністра України)" (реєстр. N 4117 від 07.02.2014 р.)

У законопроекті пропонується внести низку змін до Закону України "Про Кабінет Міністрів України" (далі - Закон), метою яких є визначення особи, яка виконує повноваження Прем'єр-міністра України до початку роботи новосформованого Кабінету Міністрів України у разі відставки Глави Уряду (п. 2 пояснювальної записки).

В цілому не заперечуючи проти ідеї даного законопроекту (тобто врегулювання питань, що виникають у результаті юридичного факту відставки Прем'єр-міністра України), Головне управління не підтримує його прийняття з таких підстав.

Положення проекту побудовані на помилковому, на наш погляд, уявленні про те, що у разі відставки Прем'єр-міністра України останній може за своїм бажанням вирішувати, продовжувати чи не продовжувати виконання своїх повноважень на період до початку роботи новосформованого Кабінету Міністрів України; покладати чи ні на цей період виконання повноважень Прем'єр-міністра України на Першого віце-прем'єр-міністра України та ін. Це уявлення не узгоджується з чинними на даний момент приписами ст. ст. 114, 115 Конституції України, якими встановлені інші правила відставки Уряду та його діяльності на період до сформування його нового складу.

Крім того, з моменту внесення даного проекту (07.02.2014 р.) змінився не тільки зміст конституційних положень. Закон України "Про Кабінет Міністрів України", до якого пропонується внести зміни, втратив чинність з прийняттям Закону України "Про Кабінет Міністрів України" N 794-VII від 27.02.2014 р. Відтак запропонований проект передбачає внесення змін до законодавчих приписів, які у даний час є нечинними.

Опрос