Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законы Украины (относительно совершенствования законодательства в сфере централизованного водоснабжения и водоотвода)

Заключение к проекту закона Украины от 07.02.2014 № 4115
Дата рассмотрения: 06.03.2014 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до деяких законів України (щодо вдосконалення законодавства у сфері централізованого водопостачання та водовідведення)" (реєстр. N 4115 від 07.02.2014 року), внесений народним депутатом України Ю. Р. Мірошниченком

У проекті пропонується внести до статті 21 Закону України "Про інформацію", а також до статті 21 Закону України "Про місцеві державні адміністрації" зміни дія яких спрямована на вдосконалення положень законодавства у сфері централізованого водопостачання та водовідведення шляхом узгодження положень цих законів з відповідними положеннями Закону України "Про питну воду та питне водопостачання".

Управління підтримуючи зазначену законодавчу ініціативу, водночас вважає за доцільне висловити щодо неї такі зауваження.

1. У змінах до пункту 1 частини 4 статті 21 Закону України "Про інформацію" пропонується визначити, зокрема, те, що відомості про стан питного водопостачання не можуть бути віднесені до інформації з обмеженим доступом. Слід звернути увагу на те, що згідно з статтею 6 Закону України "Про питну воду та питне водопостачання" до принципів державної політики у сфері питної води та питного водопостачання віднесено забезпечення вільного доступу до інформації про стан джерел та систем питного водопостачання. При цьому згідно з визначенням змісту цього терміну у статті 1 названого Закону під "питним водопостачанням" розуміється "діяльність, пов'язана з виробництвом, транспортуванням та постачанням питної води споживачам питної води, охороною джерел та систем питного водопостачання". З огляду на це, у змінах до статті 21 Закону України "Про інформацію" доцільно уточнити, що до інформації з обмеженим доступом не може бути віднесена вся інформація про питне водопостачання, а лише та її частина, яка стосується джерел та систем такого водопостачання.

Підтримуючи необхідність узгодження положень Закону України "Про питну воду та питне водопостачання" з відповідними положеннями Закону України "Про місцеві державні адміністрації" щодо визначення органів самоврядування, звертаємо увагу на те, що у статті 12 Закону України "Про питну воду та питне водопостачання" визначено, що органом ліцензування господарської діяльності із централізованого водопостачання та водовідведення, обсяги якої встановлюються ліцензійними умовами, є не лише відповідна місцева адміністрація, а й Рада міністрів Автономної Республіки Крим. У зв'язку з цим варто визначитися щодо доцільності доповнення проекту внесенням відповідних змін до Закону України "Про Раду міністрів Автономної Республіки Крим".

Неполный текст документа!

ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете найти, зарегистрировавшись в новой Информационно-правовой и коммуникационной платформе для бизнеса LIGA:ZAKON!

Кроме того, в ней доступны:
  • все законодательство Украины
  • аналитика и отчетность
  • консультации и справочная информация
Опрос