Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законы Украины (относительно совершенствования законодательства в сфере централизованного водоснабжения и водоотвода)

Заключение к проекту закона Украины от 07.02.2014 № 4115
Дата рассмотрения: 06.03.2014 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до деяких законів України (щодо вдосконалення законодавства у сфері централізованого водопостачання та водовідведення)" (реєстр. N 4115 від 07.02.2014 року), внесений народним депутатом України Ю. Р. Мірошниченком

У проекті пропонується внести до статті 21 Закону України "Про інформацію", а також до статті 21 Закону України "Про місцеві державні адміністрації" зміни дія яких спрямована на вдосконалення положень законодавства у сфері централізованого водопостачання та водовідведення шляхом узгодження положень цих законів з відповідними положеннями Закону України "Про питну воду та питне водопостачання".

Управління підтримуючи зазначену законодавчу ініціативу, водночас вважає за доцільне висловити щодо неї такі зауваження.

1. У змінах до пункту 1 частини 4 статті 21 Закону України "Про інформацію" пропонується визначити, зокрема, те, що відомості про стан питного водопостачання не можуть бути віднесені до інформації з обмеженим доступом. Слід звернути увагу на те, що згідно з статтею 6 Закону України "Про питну воду та питне водопостачання" до принципів державної політики у сфері питної води та питного водопостачання віднесено забезпечення вільного доступу до інформації про стан джерел та систем питного водопостачання. При цьому згідно з визначенням змісту цього терміну у статті 1 названого Закону під "питним водопостачанням" розуміється "діяльність, пов'язана з виробництвом, транспортуванням та постачанням питної води споживачам питної води, охороною джерел та систем питного водопостачання". З огляду на це, у змінах до статті 21 Закону України "Про інформацію" доцільно уточнити, що до інформації з обмеженим доступом не може бути віднесена вся інформація про питне водопостачання, а лише та її частина, яка стосується джерел та систем такого водопостачання.

Підтримуючи необхідність узгодження положень Закону України "Про питну воду та питне водопостачання" з відповідними положеннями Закону України "Про місцеві державні адміністрації" щодо визначення органів самоврядування, звертаємо увагу на те, що у статті 12 Закону України "Про питну воду та питне водопостачання" визначено, що органом ліцензування господарської діяльності із централізованого водопостачання та водовідведення, обсяги якої встановлюються ліцензійними умовами, є не лише відповідна місцева адміністрація, а й Рада міністрів Автономної Республіки Крим. У зв'язку з цим варто визначитися щодо доцільності доповнення проекту внесенням відповідних змін до Закону України "Про Раду міністрів Автономної Республіки Крим".

Опрос