Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О морских портах Украины" (относительно обеспечения безопасности торгового мореплавания)

Заключение к проекту закона Украины от 07.02.2014 № 4111
Дата рассмотрения: 18.03.2014 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про морські порти України" (щодо забезпечення безпеки торговельного мореплавства)" (реєстр. N 4111 від 07.02.2014 р.)

У проекті пропонується визначити у ст. 1 Закону України "Про морські порти України" поняття "безпека мореплавства". Це має сприяти чіткому розумінню предмета правового регулювання відносин з питань забезпечення безпеки у морській діяльності, посиленню у цілому ефективності відповідного законодавства, в якому широко вживається зазначений термін, але відсутнє його чітке визначення.

Проаналізувавши законопроект, Головне управління вважає за необхідне зауважити наступне.

У Пояснювальній записці до проекту зазначається, що метою законопроекту є належне забезпечення безпеки торговельного мореплавства. За такого підходу для визначення на законодавчому рівні слід пропонувати термін "безпека торговельного мореплавства", а не "безпека мореплавства". Це дозволить узгодити запропонований для визначення термін з формулюванням його поняття, що наведене у проекті (це "такий стан торговельного мореплавства, за якого забезпечується належний рівень захищеності людського життя і здоров'я та водного середовища, а також збереження (охорони) майна"). Важливо й те, що у законодавстві визначено термін "торговельне мореплавство" у самому широкому сенсі (під ним розуміється діяльність, пов'язана з використанням суден для перевезення вантажів, пасажирів, багажу та пошти, рибних та інших морських промислів, розвідки та видобування корисних копалин, виконання буксирних, криголамних і рятувальних операцій, прокладання кабелю, також для інших господарських, наукових і культурних цілей - ст. 1 Кодексу торговельного мореплавства України), а отже його застосування у контексті безпеки дозволяє належним чином уточнити об'єкт забезпечення безпеки у відповідній сфері.

Також, на думку Головного управління, визначення запропонованого терміну, що є одним з ключових у даній сфері правового регулювання, має бути здійснене у Кодексі торговельного мореплавства України, дія якого поширюється на всі відносини, що виникають з торговельного мореплавства. Доцільно у його загальній частині передбачити спеціальну статтю, присвячену забезпеченню безпеки торговельного мореплавства, в якій і має бути наведе відповідне визначення.

Опрос