Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины (относительно повышения престижности труда педагогических работников)

Заключение к проекту закона Украины от 18.06.2014 № 4104а
Дата рассмотрения: 07.08.2014 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо підвищення престижності праці педагогічних працівників)" (реєстр N 4104а від 03.07.2014 р.)

У поданому законопроекті пропонується внести зміни до низки законів України у сфері освіти, що стосуються соціальних гарантій педагогічних працівників. Зокрема, йдеться про встановлення педагогічним працівникам дошкільних, позашкільних, загальноосвітніх, професійно-технічних навчальних закладів, інших навчальних закладів та установ освіти незалежно від їх підпорядкування, надбавки за особливі умови роботи у розмірі 20 відсотків посадового окладу.

Як зазначається у Пояснювальній записці до законопроекту, його метою є забезпечення належного соціального захисту всіх педагогічних працівників країни шляхом встановлення фіксованого розміру надбавки за особливі умови праці. На думку автора проекту, саме фіксований, а не граничний розмір надбавки надасть можливість запровадити додаткові гарантії соціального захисту педагогічним працівникам та унеможливить вплив на їх матеріальний статус з боку чиновників.

Головне управління, проаналізувавши законопроект, звертає увагу на таке.

1. В контексті розгляду питання, врегулювання якого пропонується вдосконалити автором поданого проекту Закону, вважаємо за доцільне зауважити, що пунктом 1 постанови Кабінету Міністрів України N 373 (далі - Постанова N 373) від 23 березня 2011 р. педагогічним працівникам дошкільних, позашкільних, загальноосвітніх, професійно-технічних навчальних закладів, вищих навчальних закладів I - II рівня акредитації, інших установ і закладів незалежно від їх підпорядкування було встановлено надбавку за особливі умови роботи у розмірі 20 % посадового окладу (ставки заробітної плати). Постановою N 88 від 25.03.2014 р., про яку йде мова у Пояснювальній записці до законопроекту, Кабінет Міністрів України вніс зміни до п. 1 Постанови N 373, відповідно до яких надбавка за особливі умови роботи встановлюється у граничному розмірі 20 відсотків посадового окладу (ставки заробітної плати). При цьому розмір надбавки визначається керівником установи, закладу, організації у межах фонду оплати праці.

Таким чином, запропоновані у законопроекті доповнення до статей 25 Закону України "Про загальну середню освіту", 22 Закону України "Про позашкільну освіту", 30 Закону України "Про дошкільну освіту", 47 Закону України "Про професійно-технічну освіту", 57 "Про освіту" положеннями щодо встановлення педагогічним працівникам надбавки за особливі умови роботи в розмірі 20 відсотків посадового окладу (ставки заробітної плати) на цей час регулюється не згаданим Законом, а Постановою N 373. Це є цілком виправданим, враховуючи ту обставину, що у частині другій статті 8 Закону України "Про оплату праці" встановлено, що умови розміру оплати праці працівників установ та організацій, що фінансуються з бюджету, визначаються Кабінетом Міністрів України, крім випадків, передбачених законодавством. З огляду на це пропозиція автора проекту виглядає дискусійною, оскільки в ній пропонується такі умови визначити Верховною Радою України.

Опрос