Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законы Украины относительно защиты детей от сексуальных злоупотреблений и сексуальной эксплуатации

Заключение к проекту закона Украины от 17.06.2014 № 4099а
Дата рассмотрения: 13.08.2014 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Комітет з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності розглянув проект Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо захисту дітей від сексуальних зловживань та сексуальної експлуатації" (реєстр. N 4099а), поданий народними депутатами України Луценко І. С., Пацканом В. В., Шевченком А. В., Геращенко І. В., Кондратюк О. К., Кожем'якіним А. А., Абдуліним О. Р.

Зазначений законопроект розроблений з метою забезпечення недопущення сексуальної експлуатації та сексуального зловживання щодо дітей та приведення національного законодавства України у цій сфері до міжнародних стандартів забезпечення захисту дитини від сексуальної експлуатації (Факультативного протоколу щодо торгівлі дітьми, дитячої проституції і дитячої порнографії до Конвенції ООН про права дитини, ратифікованого ВР України 03.04.2003 р., Конвенції Ради Європи про захист дітей від сексуальної експлуатації та сексуального насильства, ратифікована 20.06.2012 р. та інші).

Для цього законопроектом пропонується внесення комплексних змін до Кримінального кодексу, Кодексу про адміністративні правопорушення, Законів України "Про охорону дитинства" та "Про соціальну роботу з сім'ями, дітьми та молоддю".

Зокрема, нормами законопроекту пропонується забезпечити право дітей на захист від будь-яких форм насильства, експлуатації, сексуальних та інших видів зловживань та встановити обов'язок проведення соціальної реабілітації дітей, які були втягнуті до сексуальної експлуатації.

Опрос