Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законы Украины относительно защиты детей от сексуальных злоупотреблений и сексуальной эксплуатации

Заключение к проекту закона Украины от 17.06.2014 № 4099а
Дата рассмотрения: 13.08.2014 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Комітет з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності розглянув проект Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо захисту дітей від сексуальних зловживань та сексуальної експлуатації" (реєстр. N 4099а), поданий народними депутатами України Луценко І. С., Пацканом В. В., Шевченком А. В., Геращенко І. В., Кондратюк О. К., Кожем'якіним А. А., Абдуліним О. Р.

Зазначений законопроект розроблений з метою забезпечення недопущення сексуальної експлуатації та сексуального зловживання щодо дітей та приведення національного законодавства України у цій сфері до міжнародних стандартів забезпечення захисту дитини від сексуальної експлуатації (Факультативного протоколу щодо торгівлі дітьми, дитячої проституції і дитячої порнографії до Конвенції ООН про права дитини, ратифікованого ВР України 03.04.2003 р., Конвенції Ради Європи про захист дітей від сексуальної експлуатації та сексуального насильства, ратифікована 20.06.2012 р. та інші).

Для цього законопроектом пропонується внесення комплексних змін до Кримінального кодексу, Кодексу про адміністративні правопорушення, Законів України "Про охорону дитинства" та "Про соціальну роботу з сім'ями, дітьми та молоддю".

Зокрема, нормами законопроекту пропонується забезпечити право дітей на захист від будь-яких форм насильства, експлуатації, сексуальних та інших видів зловживань та встановити обов'язок проведення соціальної реабілітації дітей, які були втягнуті до сексуальної експлуатації.

Законопроектом істотно посилено покарання за насильницьке задоволення статевої пристрасті неприродним способам відносно неповнолітнього або неповнолітньої у вигляді позбавлення волі на строк від 7 до 12 років (стаття 153 КК України), встановлено мінімальний вік статевого повноліття, що позбавить необхідності обов'язково проводити судово-медичну експертизу для встановлення статевої зрілості потерпілої особи віком до 16 року у справах про злочини, передбачені ст. 155 КК України.

КУпАП доповнено новою статтею 181-2, якою передбачено відповідальність для тих осіб, які купують сексуальні послуги від дітей у віці від 16 до 18 років. Також передбачено можливість соціальної реабілітації неповнолітніх осіб, які притягувалися до адміністративної відповідальності за надання сексуальних послуг, шляхом включення до статті 24-1 цього Кодексу додаткового заходів впливу, що застосовуються до неповнолітніх, у вигляді зобов'язання пройти соціальну реабілітацію.

Опрос