Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об устранении негативных последствий и недопущении преследования и наказания лиц, которые были привлечены к административной ответственности во время мирных массовых акций протеста с использованием колесных транспортных средств

Заключение к проекту закона Украины от 17.02.2014 № 4084-1
Дата рассмотрения: 20.03.2014 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про усунення негативних наслідків та недопущення переслідування та покарання осіб, які були притягнені до адміністративної відповідальності під час мирних масових акцій протесту з використанням колісних транспортних засобів"

З метою недопущення незаконного переслідування осіб, що приймали участь у мирних масових акціях протесту з використанням колісних транспортних засобів 29 грудня 2013 року на автодорозі Київ - Овруч, законопроектом пропонується звільнити таких осіб від адміністративної відповідальності за статтею 1222 "Невиконання водіями вимог про зупинку" Кодексу України про адміністративні правопорушення, а також закрити адміністративні провадження за такі правопорушення, а грошові стягнення повернути у встановленому законом порядку.

Поданий законопроект є альтернативним до законопроекту N 4084 від 4 лютого 2014 року, однак майже тотожнім основному. Тому Головне науково-експертне управління, вважає за необхідне повторити ті ж самі найбільш принципові зауваження, що були висловлені раніше до положень проекту N 4084.

На даний час у Верховній Раді України зареєстрована низка законопроектів (N 4073 від 03.02.2014 р., N 4084 від 04.02.2014 р.), метою яких є запобігання незаконному адміністративному або кримінальному переслідуванню осіб, що приймали участь у масових акціях протесту протягом останніх трьох місяців. Однак вважаємо прийняття такої кількості законів, що присвячені окремим подіям (зокрема, участі у масових заходах протесту на Майдані Незалежності України в м. Києві, протестному автопробігу в м. Києві та Київській області та ін.) є недоцільним. Адже тоді необхідно буде приймати відповідні нормативні акти й з приводу аналогічних подій в інших містах України.

Крім того, звертаємо увагу, що 21 лютого 2014 року Верховна Рада України прийняла Закон України N 743-VII "Про недопущення переслідування та покарання осіб з приводу подій, які мали місце під час проведення мирних зібрань, та визнання такими, що втратили чинність, деяких законів України" (який набрав чинності 28 лютого 2014 року), метою якого є звільнення від кримінальної та (або) адміністративної відповідальності осіб, що приймали участь у мирних зібраннях протягом останніх місяців.

Опрос