Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Бюджетный кодекс Украины относительно зачисления арендной платы за водные объекты в местные бюджеты

Заключение к проекту закона Украины от 13.06.2014 № 4076а
Дата рассмотрения: 26.06.2014 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо зарахування орендної плати за водні об'єкти до місцевих бюджетів"

У законопроекті шляхом внесення змін до статей 66 та 69 Бюджетного кодексу України пропонується змінити порядок зарахування орендної плати за водні об'єкти (їх частини). Зокрема, пропонується виключити плату за надані в оренду ставки, що знаходяться в басейнах річок загальнодержавного значення, зі складу доходів бюджету Автономної Республіки Крим, обласних та районних бюджетів, що враховуються при визначенні обсягу міжбюджетних трансфертів (п. 15 ч. 1 ст. 66). У той же час орендну плату за водні об'єкти (їх частини), що надаються Радою міністрів Автономної Республіки Крим, обласними і районними державними адміністраціями, Київською та Севастопольською міськими державними адміністраціями, місцевими радами, пропонується зараховувати до доходів загального фонду бюджету Автономної Республіки Крим, обласних і районних бюджетів, бюджетів місцевого самоврядування, що не враховуються при визначенні міжбюджетних трансфертів, за місцезнаходженням водних об'єктів (їх частин) (п. 15 ч. 1 ст. 69).

У Пояснювальній записці до законопроекту зазначається, що прийнятим 18 вересня 2012 року Законом України "Про аквакультуру", який набуває чинності з 1 липня 2013 року, було внесено зміни до Водного кодексу України, якими визначено новий порядок надання водних об'єктів в оренду. Зокрема, згідно з ч. 6 ст. 51 цього Кодексу "водні об'єкти надаються у користування на умовах оренди органами, що здійснюють розпорядження земельними ділянками під водою (водним простором) згідно з повноваженнями, визначеними Земельним кодексом України, відповідно до договору оренди, погодженого з центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері водного господарства".

Головне управління погоджується з необхідністю внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо зарахування орендної плати за водні об'єкти до відповідних бюджетів тих територій, де знаходяться водні об'єкти, у зв'язку із зміною порядку надання в оренду водних об'єктів. Це, як зазначається у Пояснювальній записці до законопроекту, "стане додатковим джерелом наповнення місцевих бюджетів, забезпечення заінтересованості органів місцевого самоврядування у впорядкуванні, а також раціональному використанні водних об'єктів".

Опрос