Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в заключительные положения Земельного кодекса Украины (относительно изменения целевого назначения земельных участков в отдельных случаях)

Заключение к проекту закона Украины от 29.01.2014 № 4053
Дата рассмотрения: 15.05.2014 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до прикінцевих положень Земельного кодексу України (щодо зміни цільового призначення земельних ділянок в окремих випадках)" (реєстр. N 4053 від 29.01.2014 р.)

У проекті пропонується включити до пункту 20 розділу X "Перехідні положення" Земельного кодексу України положення про запровадження на період до 1 січня 2017 року спрощених умов щодо зміни цільового призначення земельних ділянок сільськогосподарського призначення при переводі їх у категорію земель житлової чи громадської забудови. Метою законопроекту, як зазначається у Пояснювальній записці до нього, є "спрощення процедури зміни цільового призначення земельних ділянок з категорії земель сільськогосподарського призначення для колективного чи індивідуального садівництва на категорію земель житлової чи громадської забудови".

Головне управління, розглянувши законопроект, вважає за доцільне зауважити наступне.

1. У Пояснювальній записці варто було б обгрунтувати, чому саме до 1 січня 2017 року має діяти запропонований порядок зміни цільового призначення земельних ділянок при переводі їх з категорії земель сільськогосподарського призначення, наданих для ведення індивідуального або колективного садівництва, в категорію земель житлової чи громадської забудови. На наш погляд, всі уточнення процедури зміни цільового призначення земель у відповідних випадках не повинні обмежуватися у часі. Адже розвиток садівництва в Україні передбачений у законодавстві, зокрема, у Земельному кодексі України, який зафіксував право громадян України на отримання із земель державної та комунальної власності безоплатно у власність або в оренду земельні ділянки для ведення садівництва, передбачив їх використання для зведення необхідних будинків та господарських споруд тощо. У силу різних життєвих ситуацій зазначені будинки нерідко використовуються для постійного проживання. У такому разі виникає питання про легалізацію цього становища, зокрема, шляхом зміни цільового призначення відповідних земель, переводу їх у категорію житлової та громадської забудови, що створить умови для реєстрації громадянами свого фактичного місця проживання. А отже, оптимізація процедури зміни цільового призначення земельних ділянок має бути розрахована не на тимчасове, а на постійне застосування, адже вона буде стосуватися не тільки тих громадян, що вже є власниками відповідних земельних ділянок, а й тих, що набудуть таке право власності у майбутньому. За таких обставин, на нашу думку, питання подальшого вдосконалення процедури зміни цільового призначення відповідних земельних ділянок доцільно вирішувати у межах ст. 20 "Встановлення та зміна цільового призначення земельних ділянок" Земельного кодексу України.

Опрос