Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О статусе ветеранов военной службы, ветеранах органов внутренних дел и некоторых других лицах и их социальной защите" (относительно инвалидов I и II группы военнослужащих)

Заключение к проекту закона Украины от 11.06.2014 № 4050а
Дата рассмотрения: 06.08.2014 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про статус ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ і деяких інших осіб та їх соціальний захист" щодо інвалідів I та II групи військовослужбовців"

У законопроекті пропонується надати статус ветерана військової служби інвалідам I та II груп, інвалідність яких настала внаслідок захворювання під час проходження служби в органах внутрішніх справ, податковій міліції, державній пожежній охороні, Державній кримінально-виконавчій службі України, органах і підрозділах цивільного захисту, Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації України, за умови досягнення ними пенсійного віку і вислуги відповідної служби від 10 до 20 років.

Головне управління, проаналізувавши законопроект, звертає увагу на таке.

1. Відповідно до статті 5 Закону "Про статус ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ і деяких інших осіб та їх соціальний захист" статус ветерана надається громадянам України, які бездоганно прослужили на військовій службі, в органах внутрішніх справ, податковій міліції, державній пожежній охороні, Державній кримінально-виконавчій службі України, органах і підрозділах цивільного захисту, Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації України 25 і більше років у календарному або 30 та більше років у пільговому обчисленні (з яких не менше 20 років становить вислуга у календарному обчисленні).

Інвалідам I та II груп, інвалідність яких настала внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання, пов'язаних з виконанням обов'язків військової служби чи при виконанні службових обов'язків по охороні громадського порядку, боротьбі із злочинністю та ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, статус ветерана надається незалежно від вислуги років.

Для інвалідів I та II групи, інвалідність яких настала внаслідок захворювання, одержаного в період проходження військової служби і служби в органах внутрішніх справ, чинним законом передбачено надання статусу "ветерана" за умови вислуги 20 років. (ст. 5 Закону). Саме для цієї групи інвалідів у законопроекті пропонується зменшення вислуги від 10 до 20 років за умови досягнення ними пенсійного віку.

Однак ідея законопроекту про зменшення вислуги у вищезазначених державних органах до 10 років для надання статусу "ветерана" лише тому, що під час проходження служби особа захворіла і у зв'язку з цим отримала інвалідність, на нашу думку, є сумнівною. Адже захворювання і отримання інвалідності в даному випадку не пов'язане з виконанням службових обов'язків, не може вважатись "заслугою" особи, а тому надання статусу "ветерана" лише для "моральної підтримки" (див. Пояснювальну записку до проекту) буде несправедливим по відношенню до тих ветеранів, які отримали інвалідність внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання, пов'язаних з виконанням обов'язків військової служби чи при виконанні службових обов'язків по охороні громадського порядку, боротьбі із злочинністю та ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, або щодо осіб, які отримали статус ветерана внаслідок бездоганної служби протягом 25 років.

Тому вказане питання, на нашу думку, потребує додаткового вивчення із залученням представників громадських і державних організацій.

2. Пільги, які надаються ветеранам військової служби і інвалідам I та II групи, які досягли вже пенсійного віку, дійсно за багатьма чинниками є схожими з пільгами, які отримують ветерани військової служби, але не є ідентичними, як це стверджується у Пояснювальній записці до проекту.

Опрос