Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О фермерском хозяйстве" относительно предоставления земельного участка для ведения фермерского хозяйства из земель государственной собственности

Заключение к проекту закона Украины от 29.01.2014 № 4048
Дата рассмотрения: 13.05.2014 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про фермерське господарство" щодо надання земельної ділянки для ведення фермерського господарства із земель державної власності" (реєстр. N 4048 від 29.01.2014 р.)

У проекті пропонується внести зміни до Закону України "Про фермерське господарство", якими уточнюється орган, до якого слід звертатися для вирішення питання про отримання (придбання) у власність або в оренду земельної ділянки державної власності з метою ведення фермерського господарства, а також порядок його державної реєстрації. Метою проекту є узгодження з відповідних питань Закону України "Про фермерське господарство" з Земельним кодексом України (частина четверта ст. 122), який повноваження з передачі земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності у власність або у користування для всіх потреб покладає на центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин, та з законами України "Про Державний земельний кадастр" і "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень", якими встановлений порядок державної реєстрації земельних ділянок та державної реєстрації права на земельну ділянку..

У цілому підтримуючи даний проект, Головне управління з метою покращення редакції запропонованого варіанту частини першої ст. 8 Закону України "Про фермерське господарство" пропонує викласти її наступним чином: "Після державної реєстрації земельної ділянки та державної реєстрації права на земельну ділянку фермерське господарство підлягає державній реєстрації у порядку, встановленому законом для державної реєстрації юридичних осіб.".

Узагальнюючий висновок: за результатами розгляду у першому читанні законопроект може бути прийнятий за основу.

Опрос