Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины относительно ответственности за административные правонарушения в сфере обеспечения безопасности дорожного движения, зафиксированные в автоматическом режиме

Заключение к проекту закона Украины от 29.01.2014 № 4046
Дата рассмотрения: 12.03.2014 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Комітет з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності розглянув проект Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відповідальності за адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані в автоматичному режимі" (реєстр. N 4046), поданий народними депутатами України В. П. Пилипенком та В. В. Писаренком.

Законопроектом пропонується внести низку змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення, Кодексу адміністративного судочинства України, законів України "Про міліцію", "Про дорожній рух", відповідно до яких запроваджується автоматична фото- та відео фіксація ряду порушень правил дорожнього руху, зокрема: перевищення обмежень швидкості руху; виїзд на смугу зустрічного руху; порушень правил руху через залізничні переїзди та інші.

Автоматична фото- та відео фіксація визнається безумовним доказом вини власника транспортного засобу, якщо він не доведе, що транспортний засіб або його номерний знак вибув з його володіння внаслідок протиправних дій інших осіб або, що у момент вчинення правопорушення відповідним транспортним засобом керувала інша особа.

Що стосується юридичних осіб - власників транспортних засобів, то до адміністративної відповідальності за порушення правил дорожнього руху, зафіксовані в автоматичному режимі, притягаються особи, які керували транспортними засобами (стаття 14-2 КУпАП у редакції законопроекту, зміни до статей 122 та 123 КУпАП).

Опрос