Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "Об общеобязательном государственном пенсионном страховании" (относительно изменения размера пособия на погребение пенсионера)

Заключение к проекту закона Украины от 28.01.2014 № 4045
Дата рассмотрения: 19.03.2014 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" (щодо зміни розміру допомоги на поховання пенсіонера)" (N 4045 від 28.01.2014 р.)

У законопроекті пропонується встановити допомогу на поховання пенсіонера особам, які здійснили його поховання, в розмірі десяти мінімальних пенсій за віком на момент смерті. Розмір мінімальної пенсії за віком пропонується визначати відповідно до статті 28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування". Чинна норма Закону передбачає, що у разі смерті пенсіонера особам, які здійснили його поховання, виплачується допомога на поховання пенсіонера в розмірі двомісячної пенсії, яку отримував пенсіонер на момент смерті.

Головне управління, загалом підтримуючи ідею щодо підвищення обсягу допомоги на поховання пенсіонерів, стосовно змісту законопроекту вважає за доцільне звернути увагу на наступне.

Не може бути підтримана пропозиція про застосування для визначення розміру допомоги на поховання мінімальної пенсії за віком, передбаченої статтею 28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування". Річ у тому, що це суперечить частині 3 цієї ж статті, яка передбачає, що мінімальний розмір пенсії за віком, встановлений абзацом першим частини першої цієї статті, застосовується виключно для визначення розмірів пенсій, призначених згідно з цим Законом.

Що ж стосується встановлення більш високого розміру допомоги на поховання, то його доцільно визначати виходячи з кратного розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. Адже саме показники прожиткового мінімуму є вартісними величинами, які застосовуються для визначення розмірів основних державних соціальних гарантій для основних соціальних і демографічних груп населення.

При цьому слід підкреслити, що будь-який варіант збільшення обсягу допомоги на поховання пенсіонерів вимагатиме законодавчого визначення джерел відшкодування додаткових коштів на ці виплати до Пенсійного фонду України (тобто тієї різниці, що утвориться між запропонованим розміром допомоги на поховання та двомісячною пенсією, яку отримував пенсіонер на момент смерті), оскільки за умови солідарної системи пенсійного забезпечення у Пенсійному фонді України відсутня "недоплачена різниця між сумою відрахувань з зарплати та сумою виплат пенсій", яка, згідно з Пояснювальною запискою до законопроекту, має "щонайменше покривати різницю між сумою відрахувань з зарплати та сумою виплат пенсій".

Опрос