Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Кодекс Украины о недрах относительно добычи полезных ископаемых из проявлений, не имеющих промышленного значения

Заключение к проекту закона Украины от 06.06.2014 № 4039а
Дата рассмотрения: 16.09.2014 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Комітет з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи розглянув проект Закону про внесення змін до Кодексу України про надра щодо видобування корисних копалин з проявів, що не мають промислового значення (реєстр. N 4039а), поданий народним депутатом України Кучеруком М. Г.

Метою прийняття проекту Закону України є законодавче врегулювання видобування корисних копалин з проявів, що не мають промислового значення.

Протягом останніх кількох років Комітет неодноразово підтримував ідею законодавчого врегулювання видобування корисних копалин з проявів, які не мають промислового значення, прискорення та спрощення відповідних процедур отримання спеціальних дозволів, здійснення видобутку та переробки цих копалин з урахуванням вимог природоохоронного законодавства.

Проте поданий законопроект має ряд недоліків. Зокрема:

1. За висновком Головного науково-експертного управління Апарату Верховної Ради України запропоновані законопроектом редакції щодо видобування корисних копалин "з проявів, що не мають промислового значення" і "визнане економічно недоцільним" мають бути узгоджені між собою та відповідними нормами Кодексу України про надра, а видання спеціального дозволу на користування надрами без аукціону створює підстави для прийняття суб'єктивістських рішень та проявів корупції.

Опрос