Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменения в статью 37 Закона Украины "О Регламенте Верховной Рады Украины" (относительно запрещения голосования путем поднятия руки)

Заключение к проекту закона Украины от 27.01.2014 № 4029
Дата рассмотрения: 11.03.2014 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення зміни до статті 37 Закону України "Про Регламент Верховної Ради України" (щодо заборони голосування шляхом підняття руки)" (реєстр. N 4029 від 27.01.2014 р.)

У Головному науково-експертному управлінні розглянуто поданий законопроект, у якому шляхом внесення змін до статті 37 Регламенту Верховної Ради України (далі - Регламент) пропонується виключення приписів щодо можливості: 1) голосування шляхом підняття руки та 2) прийняття процедурного рішення про визначення виду і способу голосування з питання, що розглядається, якщо вид і спосіб голосування не встановлені законом і Регламентом.

За результатами розгляду законопроекту вважаємо за необхідне зазначити наступне:

1. На нашу думку, прийняття викладеної в проекті пропозиції щодо виключення приписів з Регламенту, згідно з якими буде унеможливлене відкрите голосування шляхом підняття руки та прийняття процедурного рішення про визначення виду і способу голосування з відповідного питання, якщо вид і спосіб голосування не встановлені законом і Регламентом, не може розглядатися як гарантія ", забезпечення реальної картини волевиявлення народних депутатів, уникнення маніпуляцій, підвищення рівня персональної відповідальності народного депутата щодо здійснення депутатських повноважень при прийнятті рішень на пленарних засіданнях Верховної Ради України щодо законопроектів, проектів інших актів у тому числі за результатами їх розгляду в першому та наступних читаннях,", як це зазначено в абз. 1 п. 1 Пояснювальної записки до законопроекту.

Опрос