Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О статусе и социальной защите граждан, пострадавших в результате Чернобыльской катастрофы" (относительно обеспечения продуктами питания лиц, пострадавших в результате Чернобыльской катастрофы)

Заключение к проекту закона Украины от 05.06.2014 № 4024а
Дата рассмотрения: 23.07.2014 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Вносимо на розгляд Верховної Ради України проект Закону України про внесення змін до Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" (щодо забезпечення продуктами харчування) (реєстр. N 4024а від 05.06.2014 року), поданий народними депутатами України: Барвіненком В. Д., Герегою О. В., Зарубінським О. О., Зубком Г. Г.

У законопроекті пропонується внести зміни до статей 20 та 21 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", згідно яких пропонується встановити, що компенсація вартості продуктів харчування для осіб, віднесених до категорії 1 постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, повинна становити не менше одного прожиткового мінімуму, а для постраждалих 2 категорії - не менше половини прожиткового мінімуму, встановленого на відповідний рік.

На даний час Законом України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" передбачено, що громадяни, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи і віднесені до 1 і 2 категорій забезпечуються продуктами харчування за медичними нормами з обов'язковим прикріпленням до відповідних магазинів за місцем проживання. Таким особам, в залежності від категорії, компенсується від 25 до 50 процентів вартості продуктів харчування за медичними нормами, встановлюваними центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров'я.

На сьогодні суми, які підлягають відшкодуванню таким особам, встановлені наказом Міністерства соціальної політики України від 07.04.2014 N 196 і в середньому складають 300 гривень для 1 категорії та 150 гривень - 2 категорії постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Комітет Верховної Ради України з питань боротьби з організованої злочинністю і корупцією у своєму висновку зазначає, що проект акта відповідає вимогам антикорупційного законодавства (рішення Комітету від 02.07.2014 р., протокол N 43).

Кабінетом Міністрів України законопроект не підтримується. У висновку зазначається, що законопроектом передбачається збільшити розмір компенсації вартості продуктів харчування для громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, віднесених до категорії 1 та 2, що потребуватиме додаткових видатків з Державного бюджету в обсязі 2,2 млрд. грн. щороку. Разом з тим, до законопроекту не додано фінансово-економічного обгрунтування та пропозицій про внесення змін до законодавчих актів щодо скорочення витрат та/або джерел додаткових надходжень бюджету для досягнення його збалансованості (частина перша статті 27 Бюджетного кодексу України).

Опрос