Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О судоустройстве и статусе судей" относительно составляющих судейского вознаграждения

Заключение к проекту закона Украины от 04.06.2014 № 4009а
Дата рассмотрения: 02.07.2014 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Комітет Верховної Ради України з питань верховенства права та правосуддя розглянув на своєму засіданні 2 липня 2014 року проект Закону "Про внесення змін до Закону України "Про судоустрій і статус суддів" (щодо складових суддівської винагороди)" (реєстр. N 4009а від 04.06.2014 р.), поданий народним депутатом А. В. Лабунською.

Вищезазначений законопроект, як зазначається у Пояснювальній записці до нього розроблено з метою відновлення системи кваліфікаційної атестації суддів та виплат суддям доплат за присвоєні їм кваліфікаційні класи, а також скасування доплат за науковий ступінь кандидата або доктора наук з відповідної спеціальності.

Законопроектом пропонується внести зміни до Закону України "Про судоустрій і статус суддів". Зокрема, пропонується до складу суддівської винагороди замість доплати за науковий ступінь включити доплату за кваліфікаційні класи. Крім того, пропонується при виплаті щомісячної надбавка за вислугу років врахувати доплати за кваліфікаційні класи.

Розглянувши поданий законопроект, Комітет Верховної Ради України з питань верховенства права та правосуддя зазначає наступне.

Законом України "Про статус суддів", що втратив чинність, передбачалось, що заробітна плата суддів складається з посадового окладу, премій, доплат за кваліфікаційні класи, надбавок за вислугу років та інших надбавок. Розміри посадових окладів суддів встановлювались Кабінетом Міністрів України (ч. ч. 1 - 2 ст. 44).

Опрос