Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины (относительно охраны животного мира)

Заключение к проекту закона Украины от 21.01.2014 № 4004
Дата рассмотрения: 26.03.2014 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України" (щодо охорони тваринного світу)" (реєстр. N 4004 від 21.01.2014 р.)

Проект спрямований на посилення вимог щодо охорони середовища існування тваринного світу, боротьби з правопорушеннями у даній сфері. Відповідні зміни пропонується внести до законів України "Про тваринний світ", "Про мисливське господарство та полювання", "Про захист тварин від жорстокого поводження", "Про природно-заповідний фонд", "Про місцеве самоврядування в Україні", Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Головне науково-експертне управління, розглянувши законодавчу ініціативу, вважає за доцільне зазначити таке.

1. Викликає зауваження запропонована редакція частини першої ст. 35 Закону України "Про тваринний світ" (частина перша розділу I проекту). Зокрема, в ній не враховано, що зазначена стаття присвячена гарантіям та захисту прав власників і користувачів об'єктами тваринного світу. У разі вилучення з частини першої посилання на цих суб'єктів вона втратить своє спеціальне призначення, набуде викривленого змісту.

Не є прийнятною й пропозиція, згідно з якою порядок відшкодування шкоди у даній сфері має встановлюватися Кабінетом Міністрів України. Слід врахувати, що цей порядок регулюється багатьма нормативно-правовими актами, серед яких ключову роль відіграють закони. Зокрема, загальні питання стосовно відшкодування екологічної шкоди регулюються Цивільним кодексом України (статті 22, 1166, 1192 та ін.), Законом України "Про охорону навколишнього природного середовища" (ст. 69). Особливості відшкодування шкоди у даній сфері визначаються ст. 63 Закону України "Про тваринний світ", ст. 20 Закону України "Про Червону книгу України", ст. 65 Закону України "Про природно-заповідний фонд України". Окрім того, підзаконними актами визначаються такси та методи для визначення розміру збитків, завданих внаслідок порушення законодавства про тваринний світ (див., зокрема, постанову Кабінету Міністрів України від 07.11.2012 р. N 1030 "Про розмір компенсації за незаконне добування, знищення або пошкодження видів тваринного і рослинного світу, занесених до Червоної книги України, а також за знищення чи погіршення середовища їх перебування (зростання)", постанову Кабінету Міністрів України від 24.07.2013 р. N 541 "Про затвердження такс для обчислення розміру шкоди, заподіяної порушенням законодавства про природно-заповідний фонд"). З огляду на зазначене вважаємо, що відсутня потреба у внесенні запропонованих змін до частини першої ст. 35 Закону України "Про тваринний світ".

Опрос