Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты относительно усовершенствования управления объектами государственной собственности в оборонно-промышленном комплексе

Заключение к проекту закона Украины от 20.01.2014 № 4001
Дата рассмотрения: 16.05.2014 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення управління об'єктами державної власності в оборонно-промисловому комплексі" (реєстрац. N 4001 від 20.01.2014 р.), внесений народним депутатом України В. О. Немілостівим

У проекті пропонується запровадити реструктуризацію підприємств оборонно-промислового комплексу, що є учасниками державного концерну "Укроборонпром" і не підлягають приватизації. У процесі реструктуризації передбачається можливість відчуження в них державного нерухомого майна.

Розглянувши проект, Головне управління має до нього наступні зауваження та пропозиції.

1. Щодо змін до Закону України "Про управління об'єктами державної власності" (пункт 1 розділу I проекту).

У проекті пропонується викласти в новій редакції перше речення частини дев'ятої статті 11 цього Закону. Однак дана стаття у структурному відношенні складається з двох абзаців, а не речень. У зв'язку з цим у новій редакції пропонуємо викласти саме абзац перший частини дев'ятої статті 11 цього Закону.

2. Щодо внесення змін до Закону України "Про особливості управління об'єктами державної власності в оборонно-промисловому комплексі" (пункт 2 розділу I проекту).

Звертаємо увагу, що в проекті відсутнє визначення поняття "реструктуризація учасників Концерну" (пункт 2 розділу I проекту, що стосується доповнення частини першої статті 7 Закону України "Про особливості управління об'єктами державної власності в оборонно-промисловому комплексі" новими пунктами 32 - 34). Лише з Пояснювальної записки до проекту можна зрозуміти, що за задумом суб'єкта законодавчої ініціативи реструктуризація означає комплекс заходів з оптимізації кількості об'єктів управління концерну "Укроборонпром" та поліпшення їх технічного переозброєння. Однак за законодавством України реструктуризація юридичних осіб застосовується у випадку запобігання їх банкрутства, тобто як один із заходів санації. Зокрема, згідно з частиною 3 статті 29 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" під реструктуризацією підприємства розуміється здійснення організаційно-господарських, фінансово-економічних, правових, технічних заходів, спрямованих на реорганізацію підприємства, зокрема шляхом його поділу з переходом боргових зобов'язань до юридичної особи, що не підлягає санації, на зміну форми власності, управління, організаційно-правової форми, що сприятиме фінансовому оздоровленню підприємства, підвищенню ефективності виробництва, збільшенню обсягів випуску конкурентоспроможної продукції та повному або частковому задоволенню вимог кредиторів. В проекті ж не йдеться про санацію учасників концерну "Укроборонпром". У зв'язку з цим застосування в ньому терміну "реструктуризація", на наш погляд, є некоректним.

Опрос