Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об особенностях празднования Рош Ха-Шана в г. Умань Черкасской области

Заключение к проекту закона Украины от 15.01.2014 № 3890
Дата рассмотрения: 23.04.2014 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про особливості святкування Рош Ха-Шана в місті Умань Черкаської області" (реєстр. N 3890 від 30.01.2014 р.)

Законопроект подано з метою створення в м. Умань Черкаської області спеціальної території паломників, врегулювання паломницького руху на період перебування паломників в м. Умань Черкаської області, забезпечення захисту прав і інтересів паломників та населення м. Умань Черкаської області (п. 2 пояснювальної записки).

Головне науково-експертне управління, розглянувши вказаний проект, вважає, що запропоновані новели не є обгрунтованими і викликають наступні зауваження:

1. Насамперед необхідно зазначити, що прийняття нових первинних законодавчих актів доцільно здійснювати лише у випадках виникнення чи виділення певної самостійної сфери суспільних відносин, що не врегульована (недосконало врегульована) існуючими нормами права. У даному ж проекті зроблена спроба охопити різнорідні суспільні відносини (адміністративно-територіальні, бюджетні, господарські, релігійні тощо), які вже регулюються відповідними галузями права та законодавства. Такий підхід не є типовим для української системи законодавства, де застосовується принцип галузевого регулювання. На наш погляд, недостатність чи недосконалість правового регулювання певних суспільних відносин не завжди потребує комплексного законодавчого втручання.

Опрос