Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Уголовный кодекс Украины (относительно нарушения права на защиту)

Заключение к проекту закона Украины от 14.01.2014 № 3880
Дата рассмотрения: 18.06.2014 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Комітетом з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності розглянуто поданий народним депутатом України В. Ю. Мисиком проект Закону України "Про внесення змін до Кримінального кодексу України (щодо порушення права на захист)", реєстр. N 3880.

Законопроект, як це зазначається у Пояснювальній записці до нього, розроблено з метою усунення неоднозначні у суб'єктному складі охоронюваних суспільних відносин, передбачених статтею 374 Кримінального кодексу України. Наявний у диспозиції статті 374 КК України перелік осіб, що можуть розраховувати на кримінально-правову охорону свого права на захист і є учасниками охоронюваних цією статтею суспільних відносин потребує корекції з урахуванням прямої дії статті 59 Конституції України. Виходячи з цього проектом пропонується частину 1 статті 374 КК України доповнити наступними категоріями осіб: особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілий, свідок.

Розглянувши законопроект N 3880, народні депутати України - члени Комітету погодилися із деякими зауваженнями, висловленими фахівцями Генеральної прокуратури України, Міністерства юстиції України, зокрема, що стосується врахування ступеню суспільної небезпеки наслідків недопущення чи ненадання своєчасно захисника, а також вчинення іншого грубого порушення права особи на захист під час кримінального провадження та під час розгляду справ про адміністративні правопорушення.

Проаналізувавши даний законопроект, Комітет відзначає, що запропоновані проектом зміни сприятимуть забезпеченню реалізації закріплених у Конституції України прав і свобод людини і громадянина та рекомендує Верховній Раді України прийняти законопроект в першому читанні за основу з суттєвим його доопрацюванням при підготовці до другого читання.

Опрос