Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в статью 5-1 Закона Украины "О Национальном банке Украины" (относительно формирования резервов Национального банка Украины)

Заключение к проекту закона Украины от 14.01.2014 № 3870
Дата рассмотрения: 13.02.2014 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до статті 51 Закону України "Про Національний банк України"

У законопроекті шляхом внесення змін до статті 51 Закону України "Про Національний банк України" пропонується змінити норматив формування обсягу загальних резервів Національного банку України, який має дорівнювати 5 відсоткам обсягу грошово-кредитних зобов'язань Національного банку України, а не 10 відсотків, як це передбачено чинними вимогами цього Закону, а також виключити норму, якою визначено, що тільки "після формування загальних резервів у розмірі, передбаченому частиною п'ятою цієї статті, прибуток до розподілу підлягає перерахуванню до Державного бюджету України у повному обсязі".

У Пояснювальній записці до законопроекту необхідність його прийняття обґрунтовується тим, що "економіка України у 2013 році демонструвала уповільнення темпів економічного зростання, Необхідність активізації вітчизняної економіки, збільшення обсягів виробництва, експорту товарів та збереження незмінного рівня цін, вимагає додаткових надходжень до державного бюджету у поточному році. Зважаючи на зазначене, для належного виконання Державного бюджету України на 2014 рік, виникає необхідність у пошуку додаткових фінансових ресурсів".

Головне управління звертає увагу на те, що запропонований законопроектом порядок формування обсягу загальних резервів Національного банку України та перерахування його прибутку до Державного бюджету України, затверджений на 2014 рік Законом України "Про Державний бюджет на 2014 рік" (п. 5 розділу "Прикінцеві положення").

Разом із тим, на думку Головного управління, запровадження на постійній основі порядку формування обсягу загальних резервів Національного банку України та перерахування прибутку до Державного бюджету України викликає низку застережень. Адже виходячи зі змісту вищезазначених законодавчих пропозицій та наданих до них обґрунтувань, Національний банк України стане додатковим джерелом наповнення Державного бюджету України.

Крім того, Головне управління вважає доцільним звернути увагу на наступне.

Опрос