Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в статью 21 Закона Украины "О свободе совести и религиозных организациях" (относительно обеспечения права религиозных организаций и граждан на беспрепятственное проведение религиозных обрядов и церемоний)

Заключение к проекту закона Украины от 15.01.2014 № 3868-1
Дата рассмотрения: 27.01.2014 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до статті 21 Закону України "Про свободу совісті та релігійні організації" (щодо забезпечення права релігійних організацій та громадян на безперешкодне проведення релігійних обрядів та церемоній)" (реєстрац. N 3868-1 від 15.01.2014 р.)

У альтернативному законопроекті пропонується уточнити порядок проведення публічних богослужінь, релігійних обрядів, церемоній та процесій, зокрема надати можливість їх проведення в місцях мирних зібрань громадян, а також на зустрічах народних депутатів України з виборцями. Крім того, передбачається замінити передбачений чинним Законом України "Про свободу совісті та релігійні організації" дозвіл відповідних місцевих державних адміністрацій, виконавчих органів сільських, селищних, міських рад на проведення публічних богослужінь, релігійних обрядів, церемоній та процесій на завчасне повідомлення цих органів про їх проведення. Як зазначається у Пояснювальній записці, "метою законопроекту є забезпечення права релігійних організацій та громадян на безперешкодне проведення релігійних обрядів та церемоній у місцях мирних зібрань громадян" (п. 2).

Головне науково-експертне управління висловлює щодо цього законопроекту такі зауваження і пропозиції.

Опрос