Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в статью 21 Закона Украины "О свободе совести и религиозных организациях" (относительно порядка проведения публичных богослужений)

Заключение к проекту закона Украины от 14.01.2014 № 3868
Дата рассмотрения: 27.01.2014 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект закону України "Про внесення змін до статті 21 Закону України "Про свободу совісті та релігійні організації" (щодо порядку проведення публічних богослужінь)" (реєстрац. N 3868 від 14.01.2014 р.)

У законопроекті пропонується замінити передбачений чинним Законом України "Про свободу совісті та релігійні організації" дозвіл відповідних місцевих державних адміністрацій, виконавчих органів сільських, селищних, міських рад на проведення публічних богослужінь, релігійних обрядів церемоній та процесій на повідомлення. Як зазначається у Пояснювальній записці, "законопроект розроблено з метою посилення захисту права громадян на свободу сумління у частині забезпечення можливостей для безперешкодного проведення ними публічних богослужінь, релігійних обрядів, церемоній та процесів" (п. 2).

Головне науково-експертне управління висловлює щодо цього законопроекту такі зауваження.

У законопроекті згадується про "законодавство про свободу мирних зібрань", хоча нині в Україні таке законодавство по суті відсутнє.

Уточнююча назва законопроекту не повною мірою відповідає змісту самого законопроекту. Так, у законопроекті йдеться про "публічні богослужіння, релігійні обряди, церемонії та процесії", тоді як в уточнюючій назві - лише про "публічні богослужіння".

Опрос