Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О Высшем совете юстиции" (относительно предельных сроков проведения проверки)

Заключение к проекту закона Украины от 13.01.2014 № 3866
Дата рассмотрения: 20.03.2014 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону "Про внесення змін до Закону України "Про Вищу раду юстиції" (щодо граничних строків проведення перевірки)"

Як зазначено у Пояснювальній записці до законопроекту, непоодинокими є випадки, коли перевірка членом Вищої ради юстиції (далі - ВРЮ) відомостей про наявність підстав для звільнення судді з посади за порушення присяги та про порушення вимог щодо несумісності суддею чи прокурором проводиться протягом тривалого часу (від двох до п'яти років). Одночасно, через відсутність чітко регламентованих строків, внесена членом ВРЮ пропозиція не розглядається на засіданні ВРЮ довгий період часу.

Вказані обставини зумовили необхідність визначення строків проведення членами ВРЮ перевірки відомостей щодо наявності підстав для звільнення судді з посади за порушення присяги та розгляду відповідних пропозицій членів ВРЮ на засіданні ВРЮ протягом розумного терміну. Зокрема, у законопроекті пропонується внести до статей 25 та 32 Закону України "Про Вищу раду юстиції" зміни, якими встановлюється, що перевірка зазначених відомостей проводиться членом ВРЮ у строк до шести місяців з дня надання відповідного доручення Вищої ради юстиції або Голови Вищої ради юстиції. При цьому пропозиція члена ВРЮ про наявність підстав для звільнення судді з посади за порушення присяги, про порушення вимог щодо несумісності суддею чи прокурором розглядається на засіданні ВРЮ не пізніше трьох місяців з дня закінчення перевірки, яка проводилась членом Вищої ради юстиції.

Опрос