Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О Высшем совете юстиции" (относительно совершенствования деятельности)

Заключение к проекту закона Украины от 11.01.2014 № 3862
Дата рассмотрения: 20.03.2014 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону "Про внесення змін до Закону України "Про Вищу раду юстиції" (щодо вдосконалення діяльності)"

У законопроекті пропонується змінити структуру Вищої ради юстиції (далі - ВРЮ) шляхом вилучення зі статей 19, 23, 24, 29 та 46 Закону України "Про Вищу раду юстиції" (далі - Закон) положень, які передбачають утворення секцій у ВРЮ задля забезпечення оперативного розгляду та вирішення питань, які належать до повноважень ВРЮ.

Головне науково-експертне управління вважає за необхідне зазначити з цього приводу таке.

ВРЮ є колегіальним, незалежним органом, відповідальним за формування високопрофесійного суддівського корпусу, здатного кваліфіковано, сумлінно та неупереджено здійснювати правосуддя на професійній основі, а також за прийняття рішень стосовно порушень суддями і прокурорами вимог щодо несумісності та у межах своєї компетенції про їх дисциплінарну відповідальність (частина друга статті 1 Закону). З цією метою у ВРЮ утворюються секції: з питань призначення суддів на посади та звільнення їх з посад; дисциплінарна секція для здійснення дисциплінарного провадження, розгляду скарг на рішення про притягнення до дисциплінарної відповідальності і прийняття рішення про порушення суддями і прокурорами вимог щодо несумісності (частина перша статті 19 Закону).

Персональний склад секції ВРЮ затверджує на своєму засіданні. Кількісний склад секції визначається з урахуванням характеру та обсягу питань, розгляд яких належить до компетенції ВРЮ, а персональний - з урахуванням побажань членів ВРЮ та потреб забезпечення ефективної роботи конституційного органу (пункт 4 § 5 глави 1 розділу 1 Регламенту Вищої ради юстиції, затвердженого рішенням Вищої ради юстиції від 4 жовтня 2010 року N 791/0/15-10 (далі - Регламент)).

Таким чином, секції як структурні одиниці ВРЮ формуються з урахуванням характеру та обсягу питань, розгляд яких належить до компетенції ВРЮ, з урахуванням побажань членів ВРЮ та потреб забезпечення ефективної роботи зазначеного органу.

Опрос