Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Бюджетный кодекс Украины относительно создания Фонда общедоступных телекоммуникационных услуг

Заключение к проекту закона Украины от 27.12.2013 № 3844
Дата рассмотрения: 05.02.2014 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо створення Фонду загальнодоступних телекомунікаційних послуг"

У законопроекті шляхом внесення змін до Бюджетного кодексу України пропонується визначити порядок формування та використання коштів Фонду загальнодоступних телекомунікаційних послуг.

Прийняття пропозицій законопроекту щодо створення та забезпечення функціонування Фонду загальнодоступних телекомунікаційних послуг, як зазначено у Пояснювальній записці до нього, "забезпечить гарантоване отримання телекомунікаційних послуг за доступними, регульованими державою тарифами, на всій території України, у тому числі споживачами сільських, гірських районів, а також такими вразливими групами споживачів, як малозабезпечені сім'ї, пенсіонери та інваліди".

Головне управління з приводу внесеного проекту вважає за доцільне зауважити наступне.

1. Не можна повною мірою погодитися з вимогами ч. 2 нової статті 241 Бюджетного кодексу України, згідно з якими "виплати коштів з такого Фонду здійснювати відповідно до цього Кодексу, з урахуванням особливостей, встановлених Законом України "Про телекомунікації". Адже статтею 1 Бюджетного кодексу України визначено, що "Бюджетним кодексом України регулюються відносини, що виникають у процесі складання, розгляду, затвердження, виконання бюджетів, звітування про їх виконання та контролю за дотриманням бюджетного законодавства, і питання відповідальності за порушення бюджетного законодавства, а також визначаються правові засади утворення та погашення державного і місцевого боргу" і тому відповідний порядок використання коштів Фонду має бути визначений в цьому Кодексі.

Опрос