Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Налоговый кодекс Украины относительно создания Фонда общедоступных телекоммуникационных услуг

Заключение к проекту закона Украины от 27.12.2013 № 3843
Дата рассмотрения: 05.02.2014 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо створення Фонду загальнодоступних телекомунікаційних послуг"

У законопроекті шляхом внесення змін до Податкового кодексу України пропонується врегулювати порядок справляння збору до Фонду загальнодоступних телекомунікаційних послуг, коштами якого держава має забезпечити гарантоване отримання телекомунікаційних послуг на всій території України, у тому числі споживачами сільських, гірських районів, а також такими вразливими групами споживачів, як малозабезпечені сім'ї, пенсіонери та інваліди.

Головне управління погоджується із суб'єктом права законодавчої ініціативи щодо актуальності питання, порушеного у поданому законопроекті. Адже упродовж останніх років в Україні актуалізувалася проблема необхідності подолання внутрішнього цифрового розриву, обумовленого відмінностями в темпах упровадження якісного швидкісного Інтернету в містах та в інформаційно-депресивних регіонах. Такий розрив негативно впливає на міжнародний імідж країни, інвестиційні і туристичні привабливості тощо. Крім того, Фонди, подібні до запропонованого законопроектом, було створено в багатьох країнах світу (США, Канаді, Італії, Іспанії, Португалії, Франції, Німеччині, Данії, Росії, Білорусі та ін.). У той же час більшість країн світу уже відмовились від практики застосування фондів універсальних послуг. При цьому переважним джерелом фінансування фондів універсальних послуг в країнах Євросоюзу, де така практика залишилась, є загальний урядовий бюджет, а не спеціальний фонд, сформований за рахунок цільових надбавок до тарифу на телекомунікаційні послуги. Водночас, зважаючи на зазначене, управління щодо запровадження нового збору до Фонду загальнодоступних телекомунікаційних послуг вважає доцільним зауважити наступне.

1. Проектом пропонується запровадити новий збір до Фонду загальнодоступних телекомунікаційних послуг, який сплачуватимуть оператори та провайдери телекомунікацій. Причому ставка збору становитиме 3,5 % від доходу оператора, провайдера телекомунікацій, отриманого від надання телекомунікаційних послуг.

Слід зауважити, що запровадження нового податку (збору) не повною мірою відповідає сучасним завданням економічної політики держави. Адже зниження податкового навантаження на економіку вважається головним завданням та необхідною умовою появи позитивних зрушень в економічній та податковій сферах. Звертаємо увагу на те, що за інформацією Міністерства доходів і зборів України у 2012 році зросли позиції України у рейтингу Світового Банку (Doing Business Report-2013) на 15 пунктів порівняно з минулим роком (зі 152 місця до 137), що стало результатом роботи з удосконалення податкової системи та покращення умов ведення бізнесу. Найбільші досягнення України були відзначені експертами саме у сфері оподаткування. Так, у рейтингу податкових систем Paying Taxes, який є складовою зазначеного вище Doing Business Report, прогрес склав 18 пунктів: зі 181-ї сходинки наша держава піднялася на 165-у (з врахуванням того, що минулорічне 181-е місце було замінене на 183 через 2 країни, що приєдналися до рейтингу) (див. http://minrd.gov.ua/media-tsentr/novini/73267.html).

Опрос