Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Налоговый кодекс Украины (относительно задолженности государственных предприятий учреждений исполнения наказаний Государственной уголовно-исполнительной службы Украины)

Заключение к проекту закона Украины от 27.12.2013 № 3841
Дата рассмотрения: 06.02.2014 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо заборгованості державних підприємств установ виконання покарань Державної кримінально-виконавчої служби України)"

У законопроекті пропонується врегулювати особливості справляння податку на додану вартість, податку на прибуток підприємств та порядок списання податкового боргу, який виник у платників податків - підприємств установ виконання покарань Державної кримінально-виконавчої служби України перед бюджетом, на період дії процедури списання заборгованості, яка передбачена Законом України "Про деякі питання заборгованості державних підприємств установ виконання покарань Державної кримінально-виконавчої служби України та забезпечення їх стабільного розвитку".

У Пояснювальній записці до законопроекту зазначається, що проект "спрямований на врегулювання питання: заборгованості підприємств установ виконання покарань Державної кримінально-виконавчої служби України, поліпшення їх фінансового стану" і він системно пов'язаний із законопроектом "Про деякі питання заборгованості державних підприємств установ виконання покарань Державної кримінально - виконавчої служби України та забезпечення їх стабільного розвитку" (реєстр. N 3838), яким визначаються види заборгованості, яку пропонується списати, та процедура її списання.

Головне управління щодо пропозицій проекту вважає доцільним зауважити наступне.

1. Пропозиція абз. 2 нового пункту 32 підрозділу 2 розділу XX "Перехідні положення" Податкового кодексу України, згідно з яким "не виникають податкові зобов'язання з податку на додану вартість у Державного агентства резерву України при переведенні матеріальних цінностей у грошову форму в межах виконання Закону України "Про деякі питання заборгованості державних підприємств установ виконання покарань Державної кримінально-виконавчої служби України та забезпечення їх стабільного розвитку", не узгоджується з вимогами статті 185 цього Кодексу щодо порядку визначення об'єкта оподаткування податком на додану вартість. Зокрема, об'єктом оподаткування податком на додану вартість є операції платників податку з: постачання товарів та послуг на митній території України; ввезення товарів на митну територію України; постачання послуг з міжнародних перевезень пасажирів і багажу та вантажів залізничним, автомобільним, морським і річковим та авіаційним транспортом. Операції з "переведення матеріальних цінностей у грошову форму" не належать до вищезазначених об'єктів оподаткування податком на додану вартість.

Опрос