Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Заключительные положения Закона Украины "О внесении изменений в Закон Украины "Об общеобязательном государственном пенсионном страховании" (относительно досрочной пенсии для родителей-воспитателей детского дома семейного типа)

Заключение к проекту закона Украины от 25.12.2013 № 3826
Дата рассмотрения: 16.04.2014 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Комітет у справах пенсіонерів, ветеранів та інвалідів проект Закону України "Про внесення змін до Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" (щодо дострокової пенсії для батьків-вихователів дитячого будинку сімейного типу)" (реєстр. N 3826 від 25.12.2013 р.), поданий народним депутатом України Фурсіним І. Г., розглянув на своєму засіданні 16 квітня 2014 року.

Поданим законопроектом пропонується внести зміни до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", відповідно до яких з 1 січня 2015 року встановити для батьків-вихователів дитячого будинку сімейного типу, який функціонує не менше десяти років, право на призначення дострокової пенсії за віком після досягнення 55 років та за наявності не менше 15 років страхового стажу у жінок та 20 років страхового стажу в чоловіків.

Правові та організаційні засади створення і забезпечення належних умов для виховання в сімейному оточенні дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, механізм призначення і виплати грошового забезпечення батькам-вихователям за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу визначаються у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України (постанови Кабінету Міністрів України від 26 квітня 2002 р. N 564 і від 31 січня 2007 р. N 81).

Дитячий будинок сімейного типу - сім'я, яка бере на виховання та спільне проживання не менш як 5 дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, за умови, що на час досягнення обома батьками-вихователями пенсійного віку всі вихованці досягли віку вибуття з дитячого будинку сімейного типу (18 років, а у разі продовження навчання - 23 років). У разі досягнення пенсійного віку одним з батьків-вихователів час перебування дітей визначається за віком молодшого з батьків. В окремих випадках за згодою сторін дитячий будинок сімейного типу може функціонувати і після досягнення батьками-вихователями пенсійного віку, але не більше ніж протягом п'яти років.

З урахуванням зазначеного слід зауважити, що зниження пенсійного віку для батьків-вихователів призведе до скорочення часу, протягом якого сім'я може виховувати дітей у дитячому будинку сімейного типу.

Опрос