Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О повышении престижности шахтерского труда" относительно распространения действия Закона на работников метростроительной отрасли

Заключение к проекту закона Украины от 25.12.2013 № 3819
Дата рассмотрения: 20.03.2014 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про підвищення престижності шахтарської праці" щодо поширення дії Закону на працівників метробудівельної галузі" (N 3819 від 25.12.2013 р.)

У законопроекті пропонується поширити дію Закону України "Про підвищення престижності шахтарської праці" на метробудівників.

Головне науково-експертне управління, розглянувши подану законодавчу ініціативу, вважає за необхідне зазначити наступне.

Закон України "Про підвищення престижності шахтарської праці" було прийнято з метою посилення соціальної підтримки окремо визначеної категорії працівників - шахтарів, які видобувають вугілля, залізну руду, руди кольорових і рідкісних металів, марганцеві та уранові руди, а також працівників шахтобудівних підприємств, які зайняті на підземних роботах повний робочий день, та працівників державних воєнізованих аварійно-рятувальних служб (формувань) у вугільній промисловості. Головне управління у процесі підготовки проекту цього Закону до розгляду у парламенті звертало увагу на порушення системного підходу при регулюванні вказаних питань, необгрунтованого розмежування правового визначення умов шахтарської праці без урахування дії спеціального законодавства у цій сфері, зокрема відповідних положень Гірничого Закону України, а також загальних положень соціального та трудового законодавства, колективних договорів і угод. Тому Головне управління вважає неконструктивними законодавчі ініціативи щодо подальшого поширення дії Закону України "Про підвищення престижності шахтарської праці" на інші галузі виробництва.

У зв'язку з цим звертаємо увагу на те, що встановлення підвищених соціально-трудових гарантій для вказаної у проекті категорії працівників необхідно вирішувати у встановленому законодавством порядку - через норми трудового законодавства, зокрема Кодексу законів про працю України, законів України "Про оплату праці", "Про колективні договори і угоди", спеціальні закони, що регулюють відповідну галузь виробництва, а також шляхом укладення відповідних колективних угод і договорів, до предмету регулювання яких віднесено також можливість встановлення підвищених соціально-трудових гарантій працівників.

Доцільно зазначити, що наразі врегулювання відповідних питань закріплене Галузевою угодою між Міністерством інфраструктури України і Радою профспілки залізничників і транспортних будівельників України на 2012 - 2016 роки (в т. ч. у Додатку N 1 до Галузевої угоди визначені особливості оплати праці робітників, зайнятих на підземних спорудах спеціального призначення) та Угодою між Українською державною корпорацією по транспортному будівництву "Укртрансбуд" та Радою профспілки залізничників і транспортних будівельників України щодо оплати праці, трудових і соціальних гарантій на 2011 - 2015 роки.

Опрос