Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "Об общей структуре и численности Министерства внутренних дел Украины"

Заключение к проекту закона Украины от 19.12.2013 № 3784
Дата рассмотрения: 30.01.2014 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про загальну структуру і чисельність Міністерства внутрішніх справ України"

У законопроекті пропонується внести зміни до статті 2 Закону України "Про загальну структуру і чисельність Міністерства внутрішніх справ України" (далі - Закон), якими загальна чисельність Міністерства внутрішніх справ України (далі - МВС України), що визначається статтею 3 цього Закону, затверджується у кількості 190500 осіб (за винятком чисельності внутрішніх військ Міністерства внутрішніх справ України). За рахунок Державного бюджету України пропонується утримувати 114300 працівників органів внутрішніх справ. При цьому кількість службовців внутрішніх військ має становити 23000 осіб, у тому числі 22000 військовослужбовців.

Проаналізувавши вказаний законопроект, Головне науково-експертне управління вважає за необхідне зазначити наступне.

1. Проведенню будь-якої реформи правоохоронних органів держави, їх оптимізації має передувати наукове обгрунтування, і воно не може зводитись до ідеї простого скорочення, зокрема, чисельності МВС України. Натомість, у супровідних документах до законопроекту відсутні будь-які пояснення, чому Законом має бути затверджена саме така, а не більша чи менша чисельність МВС України.

Можна погодитись з тим, що кількість працівників, які наразі входять до складу МВС України (357700 осіб), є досить значною і співвідношення правоохоронців до чисельності населення в Україні, яке складає 780 осіб на 100 тис. населення, значно перевищує аналогічний показник в переважній більшості інших країн Європи і світу та не відповідає рекомендованому ООН показнику (див. дані, наведені у Пояснювальній записці до проекту). До того ж, у даному випадку йдеться лише про чисельність міліції і внутрішніх військ МВС України без врахування чисельності правоохоронних органів спеціального призначення, зокрема Служби безпеки України, Державної прикордонної служби України, Управління державної охорони України та ін.

Опрос