Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О судоустройстве и статусе судей" (относительно должностного оклада судей)

Заключение к проекту закона Украины от 17.12.2013 № 3768
Дата рассмотрения: 18.12.2013 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону "Про внесення змін до Закону України "Про судоустрій і статус суддів"

Даний законопроект, як це зазначено у Пояснювальній записці до нього, спрямований на збалансування державного бюджету та уникнення додаткових видатків державного бюджету на оплату праці суддів в обсязі близько 0,6 млрд. гривень, джерела покриття яких відсутні. Для досягнення цієї мети законопроектом пропонується виключити абзац п'ятий частини третьої статті 129 Закону України "Про судоустрій і статус суддів", яким передбачається збільшення посадового окладу судді місцевого суду до 12 мінімальних заробітних плат з 1 січня 2014 року.

За результатами розгляду законопроекту, Головне науково-експертне управління вважає за необхідне звернути увагу на таке.

1. Відповідно до приписів частини першої статті 126 Конституції України незалежність суддів гарантується Конституцією і законами України.

Конституційний Суд України у своєму Рішенні від 3 червня 2013 року N 3-рп/2013 (справа щодо змін умов виплати пенсій і щомісячного довічного грошового утримання суддів у відставці) зазначив, що в Основному Законі України незалежність як складова конституційного статусу особи та її професійної діяльності визначена лише стосовно суддів і забезпечується, зокрема, державним фінансуванням та належними умовами для функціонування судів і діяльності суддів шляхом визначення у Державному бюджеті України окремо видатків на утримання судів (частина перша статті 130). Гарантіями незалежності суддів є надання їм за рахунок держави матеріального забезпечення (суддівська винагорода, пенсія, щомісячне довічне грошове утримання тощо) та надання їм у майбутньому статусу судді у відставці.

Приймаючи Закон України "Про судоустрій і статус суддів", держава взяла на себе зобов'язання забезпечити поетапне збільшення посадових окладів суддів місцевих судів, визначивши строки та розміри такого збільшення. Зокрема, згідно з вимогами частини третьої чинної нині статті 129 вказаного Закону передбачено поетапне збільшення розміру посадового окладу судді місцевого суду з 1 січня 2014 року - до 12 мінімальних заробітних плат, а з 1 січня 2015 року - до 15 мінімальних заробітних плат.

Запропоновані проектом законодавчі новели суперечитимуть зазначеним вище конституційним приписам та свідчитимуть про непослідовність державної політики стосовно належного та якісного забезпечення діяльності суддів.

Неполный текст документа!
ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете получить в рамках акции и БЕСПЛАТНОГО доступа на 72 часа к информационно-правовым системам ЛІГА:ЗАКОН
Сэкономь 30% при покупке продуктов от ЛІГА:ЗАКОН
Полный доступ на 72 часа
Попробовать бесплатно
Купить
Опрос