Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об общих собраниях (конференциях) членов территориальной общины по месту проживания

Заключение к проекту закона Украины от 11.12.2013 № 3747
Дата рассмотрения: 18.06.2014 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Комітет з питань державного будівництва та місцевого самоврядування за дорученням Голови Верховної Ради України О. Турчинова розглянув на своєму засіданні 18 червня 2014 року (протокол N 36) проект Закону України про загальні збори (конференції) членів територіальної громади за місцем проживання (реєстр. N 3747 від 11.12.2013 р.), поданий народними депутатами України Новак Н. В., Мірошниченком Ю. Р., Фабрикант С. С. та ін.

Законопроектом пропонується визначити правові та організаційні засади скликання та проведення загальних зборів (конференцій) членів територіальної громади за місцем проживання.

За визначенням суб'єктів права законодавчої ініціативи метою прийняття Закону є створення умов для безпосередньої участі членів територіальних громад у вирішенні питань місцевого значення, що дозволить їм брати активну участь у здійсненні місцевого самоврядування та посилить їхню відповідальність за стан справ у відповідній територіальній громаді.

Головне науково-експертне управління Апарату Верховної Ради України у своєму висновку від 08 травня 2014 року зауважує, що за результатами розгляду у першому читанні законопроект доцільно відхилити.

На думку Головного управління, порушені у проекті питання не утворюють самостійного змістовно та структурно відокремленого масиву суспільних відносин, який не регулюється існуючими законодавчими актами, і їх вирішення (у разі необхідності) можливе шляхом розширення відповідних положень Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні". Крім того, Головне управління зауважує, що поданий законопроект, по суті, не залишає простору для регулювання відносин у сфері проведення загальних зборів громадян статутами територіальних громад, а також вказує на низку інших недоліків змістовної частини положень проекту.

Комітет з питань правової політики у висновку від 15 січня 2014 року зазначає, що законопроект не суперечить положенням Конституції України.

За висновком Комітету з питань боротьби з організованою злочинністю і корупцією від 15 січня 2014 року у проекті акта не виявлено корупціогенних факторів і він відповідає вимогам антикорупційного законодавства.

Опрос