Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об общих собраниях (конференциях) членов территориальной общины по месту проживания

Заключение к проекту закона Украины от 11.12.2013 № 3747
Дата рассмотрения: 08.05.2014 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про загальні збори (конференції) членів територіальної громади за місцем проживання" (реєстр N 3747 від 11.12.2013 р.)

У Головному науково-експертному управлінні розглянуто даний законопроект, у якому пропонується шляхом прийняття окремого закону визначити правові та організаційні засади скликання та проведення загальних зборів членів територіальної громади за місцем проживання. Пропонуються також деякі новели у питаннях регулювання цієї сфери відносин. Зокрема, пропонується визначити правові та організаційні засади скликання та проведення не лише загальних зборів, але й конференцій членів територіальної громади за місцем проживання, а також внормувати коло повноважень загальних зборів (конференцій) та порядок реалізації цих повноважень.

За результатами розгляду законопроекту Головне науково-експертне управління вважає за необхідне зазначити наступне:

1. У ст. 8 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" встановлено, що загальні збори громадян за місцем проживання є формою їх безпосередньої участі у вирішенні питань місцевого значення, рішення загальних зборів громадян враховуються органами місцевого самоврядування в їх діяльності. Порядок проведення загальних зборів громадян за місцем проживання визначається законом та статутом територіальної громади. Водночас питання проведення загальних зборів за місцем проживання на сьогодні регулюються (в частині, що не суперечить Конституції України) також Положенням про загальні збори громадян за місцем проживання в Україні, затвердженим Постановою Верховної Ради України від 17 грудня 1993 року, яку у проекті пропонується визнати такою, що втратила чинність.

Опрос