Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины (относительно недопущения избиения граждан и обеспечения их конституционного права на свободу мирных собраний)

Заключение к проекту закона Украины от 05.12.2013 № 3733
Дата рассмотрения: 05.03.2014 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Комітетом Верховної Ради України з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності розглянуто проект Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України" (щодо недопущення побиття громадян та забезпечення їх конституційного права на свободу мирних зібрань)" (реєстр. N 3733 від 05.12.2013 р.), поданий народним депутатом України Тягнибоком О. Я.

Основною метою законопроекту є ліквідація підрозділу спеціального призначення МВС України "Беркут", окремі співробітники якого вчиняли вбивства мирних громадян під час масових акцій протестів, що проходили в Україні з грудня 2013 року по лютий 2014 року.

Зважаючи, що спецпідрозділ МВС "Беркут" вже ліквідовано наказом в. о. Міністра внутрішніх справ України від 25.02.2014 р. N 144 "Про ліквідацію спеціального підрозділу міліції громадської безпеки "Беркут", а також з огляду на те, що на сьогодні розпочато роботу з підготовки нової редакції законопроекту про органи громадського правопорядку України, Комітетом ухвалено рішення рекомендувати Верховній Раді України зняти з розгляду проект Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України" (щодо недопущення побиття громадян та забезпечення їх конституційного права на свободу мирних зібрань)" як такий, що втратив свою актуальність.

Опрос