Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины (относительно недопущения избиения граждан и обеспечения их конституционного права на свободу мирных собраний)

Заключение к проекту закона Украины от 05.12.2013 № 3733
Дата рассмотрения: 04.02.2014 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України" (щодо недопущення побиття громадян та забезпечення їх конституційного права на свободу мирних зібрань)

У законопроекті пропонується внести зміни до статті 4 Закону України "Про загальну структуру і чисельність Міністерства внутрішніх справ України" (далі - Закон) та до статті 7 Закону України "Про міліцію", відповідно до яких: 1) до 1 лютого 2014 року ліквідувати та розформувати спеціальний підрозділ Міністерства внутрішніх справ України "Беркут"; 2) позбавити осіб рядового та начальницького складу спеціального підрозділу Міністерства внутрішніх справ України "Беркут" військових та спеціальних звань, заборонити їм перебування на будь-яких посадах у правоохоронних органах України, а також ліквідувати будь-які спеціальні підрозділи міліції.

Проаналізувавши вказаний законопроект, Головне науково-експертне управління вважає, що даний проект не може бути визнаний прийнятним з огляду на таке.

1. Законодавча пропозиція щодо ліквідації Верховною Радою України структурного підрозділу центрального органу виконавчої влади порушує конституційні приписи й виходить за межі повноважень парламенту, визначених Конституцією України.

Державна влада в Україні здійснюється на засадах її поділу на законодавчу, виконавчу та судову (частина перша статті 6 Конституції України). Згідно з правовою позицією Конституційного Суду України, викладеною в Рішенні від 24 червня 1999 року N 6-рп/99, метою функціонального поділу державної влади на законодавчу, виконавчу та судову є розмежування повноважень між різними органами державної влади та недопущення привласнення повноти державної влади однією з гілок влади.

Опрос