Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О Конституционном Суде Украины" относительно усовершенствования правового статуса, организации и порядка деятельности Конституционного Суда Украины

Заключение к проекту закона Украины от 03.12.2013 № 3721
Дата рассмотрения: 18.12.2013 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Комітет Верховної Ради України з питань верховенства права та правосуддя розглянув на своєму засіданні 18 грудня 2013 року проект Закону "Про внесення змін до Закону України "Про Конституційний Суд України" (щодо удосконалення правового статусу, організації та порядку діяльності Конституційного Суду України) (реєстр. N 3721 від 03.12.2013 р.), поданий народними депутатами України С. В. Ківаловим, В. В. Макеєнком.

Метою законопроекту є удосконалення правового статусу, організації та порядку діяльності Конституційного Суду України.

Для цього пропонується внести зміни до Закону України "Про Конституційний Суд України". Зокрема, пропонується: встановити початок перебігу строку повноважень судді Конституційного Суду України; надати Конституційному Суду України право самостійно затверджувати опис і форму нагрудного знака судді Конституційного Суду України; закріпити повноваження Конституційного Суду України відносно надання висновків про відповідність законопроектів про внесення змін до Конституції України вимогам статей 157 та 158 Основного Закону України та про порушення Верховною Радою Автономної Республіки Крим Конституції України або законів України; урегулювати питання звільнення судді Конституційного Суду України з посади за його заявою про відставку або про звільнення з посади за власним бажанням; встановити строк для прийняття ухвали про відкриття або про відмову у відкритті конституційного провадження; визначити порядок розгляду справи у разі неприйняття колегією суддів Конституційного Суду України будь-якої процесуальної ухвали; удосконалити порядок оприлюднення ухвал, рішень і висновків Конституційного Суду України; удосконалити порядку виконання рішень і висновків Конституційного Суду України; врегулювати відносини, що виникли внаслідок дії акта, визнаного неконституційним; доповнити Закон новою Главою 17 відносно порядку розгляду справ про надання висновку щодо відповідності законопроекту про внесення змін до Конституції України вимогам статей 157 і 158 Основного закону; доповнити Закон новою Главою 18 щодо порядку розгляду справ про порушення Верховною Радою Автономної Республіки Крим Конституції або законів України. Крім того, пропонується уточнити: перелік повноважень Секретаріату Конституційного Суду України; поняття "конституційне подання" та порядок його повернення авторам; коло суб'єктів права на конституційне подання з питань прийняття рішень та дачі висновків Конституційним Судом; вимоги до змісту конституційного звернення; положення відносно суб'єктів права на конституційне звернення з питань офіційного тлумачення Конституції та законів України; перелік підстав для відмови у відкритті конституційного провадження; підстави для розгляду питання щодо відкриття або відмови у відкритті конституційного провадження у справі Конституційним Судом України; перелік справ, у яких приймаються рішення та надаються висновки на пленарних засіданнях Конституційного Суду України; порядок відшкодування витрат учасникам конституційного провадження; перелік справ за результатами розгляду яких Конституційний Суд України приймає рішення; перелік справ за результатами розгляду, яких Конституційний Суд України надає висновок; положення відносно обов'язковості рішень і висновків Конституційного Суду України; зміст підстав для конституційного звернення.

Комітет Верховної Ради України з питань верховенства права та правосуддя підтримує запропоновані законопроектом зміни та схвалює ідею щодо удосконалення правового статусу, організації та порядку діяльності Конституційного Суду України, з метою підвищення ефективності роботи єдиного органу конституційної юрисдикції в Україні.

Конституційний Суд України підтримує в цілому запропоновані законодавчі пропозиції та заперечень чи зауважень до їх техніко-юридичного та змістовного наповнення не має.

Вищий адміністративний суд України підтримує запропонований законопроект.

Вищий господарський суд України вважає прийняття зазначеного законопроекту необхідним, обґрунтованим і доцільним.

Державна судова адміністрація України вважає, що запропоновані законопроектом зміни посилюватимуть правові і соціальні гарантії суддів Конституційного Суду України та сприятимуть зміцненню незалежності судової влади. У зв'язка з чим, Державна судова адміністрація України не має зауважень та пропозицій до запропонованого законопроекту.

Опрос