Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О винограде и виноградном вине" относительно содействия работе малых и средних предприятий в отрасли виноделия

Заключение к проекту закона Украины от 02.12.2013 № 3711
Дата рассмотрения: 21.01.2014 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про виноград та виноградне вино" щодо сприяння роботі малих і середніх підприємств у галузі виноробства" (реєстрац. N 3711 від 02. 12 2013 р.)

У законопроекті пропонується на законодавчому рівні визначити поняття "малий приватний виробник вина", запровадити ведення Кадастру виноградників України, ввести обов'язкову мінімальну частку вирощування вітчизняних сортів винограду у господарствах всіх форм власності. Відповідні зміни пропонується внести до Закону України "Про виноград та виноградне вино".

Проаналізувавши проект, Головне управління вважає за доцільне звернути увагу на наступне.

1. Термін "малий приватний виробник вина", визначення якого пропонується навести у ст. 1 Закону України "Про виноград та виноградне вино", не має зв'язку з подальшим текстом цього Закону (не використовується у ньому). За таких умов цей термін не несе реального правового навантаження і виглядає зайвим у статті, в якій визначаються терміни, що вживаються у Законі України "Про виноград та виноградне вино".

2. Запровадження Кадастру виноградників України у спосіб, який пропонується в проекті, призведе до появи двох паралельних систем реєстрації виноградних насаджень технічних та столових сортів: існуючої на цей час у системі центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну аграрну політику, політику у сфері сільського господарства, та запропонованої системи реєстрації даних у базі Кадастру виноградників України. При цьому не передбачена участь у реєстрації даних у базі цього Кадастру відповідного центрального органу виконавчої влади, оскільки фактично вона покладається на інших суб'єктів - галузеві науково-дослідні установи та уповноважений орган обласної державної адміністрації, що оформлює Паспорт виноградника, який має підтверджувати реєстрацію даних у базі Кадастру. Поява нової реєстраційної системи у даній сфері і нових суб'єктів, залучених до обслуговування Кадастру, призведе, на думку управління, до невиправданого посилення адміністративного навантаження на підприємницьку діяльність у сфері виноградарства та виноробства.

3. Звертаємо увагу на відсутність належної регламентації організаційних засад Кадастру виноградників України. Зокрема, у проекті не визначена його структура, призначення, зв'язок з діючою системою реєстрації та ін. Не містить проект і чіткого визначення профілю науково-дослідних установ, що мають займатися веденням Кадастру, а також органів виконавчої влади, які мають робити це в Автономній Республіці Крим. Крім того, за своїм змістом стаття, що встановлює порядок реєстрації даних у Кадастрі (нова стаття 16 розділу IV Закону України "Про виноград та виноградне вино"), мала б бути розміщена у розділі II "Сировинна база виноробства (виноградарство)" зазначеного Закону. Вважаємо, що питання про запровадження Кадастру виноградників України доцільно розглядати у контексті об'єднання ведення його з чинною системою реєстрації виноградних насаджень технічних та столових сортів в центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну аграрну політику, політику у сфері сільського господарства.

Опрос