Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины относительно усовершенствования защиты прав потребителей при приобретении товара ненадлежащего качества

Заключение к проекту закона Украины от 29.11.2013 № 3705
Дата рассмотрения: 23.05.2014 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення захисту прав споживачів при придбанні товару неналежної якості" (реєстр. N 3705 від 29.11.2013 року), внесений народним депутатом України Р. П. Князевичем

У поданому проекті пропонується внести до статті 678 Цивільного кодексу України та до Закону України "Про захист прав споживачів" зміни, спрямовані на вдосконалення правових механізмів захисту прав споживачів при придбанні товару неналежної якості шляхом розширення переліку таких прав та випадків їх застосування.

Головне управління, розглянувши проект, вважає за доцільне висловити щодо нього такі зауваження та пропозиції.

Пропонуємо у положеннях про заміну товару неналежної якості на такий же товар іншої марки (моделі, артикулу, модифікації) з відповідним перерахуванням купівельної ціни (пункт 4 нової редакції частини першої статті 678 ЦК України, пункт 4 нової редакції частини першої статті 8 Закону України "Про захист прав споживачів") уточнити, що товар, на який передбачається заміна, повинен мати належну якість. Крім того, у абзаці другому нової редакції частини першої статті 8 Закону України "Про захист прав споживачів" пропонуємо передбачити, що замінити товар можна на такий же товар або аналогічний із числа наявних у продавця (виробника). Вказаний порядок передбачається чинною редакцією змінюваного положення, і на нашу думку, недоцільно його виключати з тексту статті.

Також проект потребує технічного доопрацювання. Зокрема, у частині першій проекту, яка стосується змін до Цивільного кодексу України, вказівку на статтю 678 доцільно перенести із пункту 1 до самої частини першої, а зміст запропонованих змін до частин першої та другої вказаної статті розмістити відповідно у пунктах першому та другому.

Опрос