Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений и дополнений в статью 64 Закона Украины "О высшем образовании" (относительно повышения размера стипендий)

Заключение к проекту закона Украины от 25.11.2013 № 3694
Дата рассмотрения: 26.03.2014 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Комітет Верховної Ради України з питань науки і освіти на своєму засіданні 26 березня 2012 року (протокол N 23) розглянув проект Постанови про забезпечення доступності отримання вищої освіти абітурієнтами та студентами вищих навчальних закладів з Автономної Республіки Крим та міста Севастополь (реєстр. N 4517 від 21.03.2014 р.), поданий народним депутатом України С. Тігіпком.

Проектом Постанови пропонується забезпечити безперешкодний прийом за державним замовленням до вищих навчальних закладів України всіх абітурієнтів, що мали постійне місце проживання на території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, у тому числі за рахунок державного замовлення, передбаченого для вищих навчальних закладів Автономної Республіки Крим та міста Севастополя з обов'язковим наданням гуртожитку на час навчання тим, хто не має житла, а також забезпечити переведення студентів вищих навчальних закладів з Автономної Республіки Крим та міста Севастополя до вищих навчальних закладів України відповідно до поданих звернень студентів до 16 квітня 2014 року, в тому числі за рахунок перерозподілу вакантних місць з обов'язковим наданням гуртожитку на час навчання тим, хто не має житла.

Комітет, підтримуючи в цілому ідею необхідності забезпечення конституційних прав на освіту абітурієнтів і студентів вищих навчальних закладів з Автономної Республіки Крим та м. Севастополя, а також створення механізмів переведення студентів, які навчалися у вищих навчальних закладах АР Крим та м. Севастополь, на навчання до вищих навчальних закладів в інших регіонах України, вважає, що проект Постанови потребує суттєвого доопрацювання. Норма проекту Постанови щодо забезпечення прийому на навчання у вищі навчальні заклади України всіх абітурієнтів, які мали місце постійного проживання на території АР Крим та м. Севастополь, порушує принципи рівного доступу та конкурсності здобуття вищої освіти кожним громадянином України (ст. 53 Конституції України).

Визначений терміну переведення студентів вищих навчальних закладів з АР Крим та м. Севастополь до 16 квітня 2014 року є недостатнім і порушує права тих, хто визначиться з таким переведенням після вказаної граничної дати.

Опрос