Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О рыбном хозяйстве, промышленном рыболовстве и охране водных биоресурсов" (относительно уточнения отдельных положений)

Заключение к проекту закона Украины от 22.11.2013 № 3684
Дата рассмотрения: 22.01.2014 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про рибне господарство, промислове рибальство та охорону водних біоресурсів" (щодо уточнення окремих положень) (реєстр. N 3684 від 22.11.2013 р.)

У проекті пропонується внесення змін до Закону України "Про рибне господарство, промислове рибальство та охорону водних біоресурсів", якими уточнюються особливості видачі дозвільних документів у галузі рибного господарства, що передбачені у статті 24 Закону. Зокрема, визначається перелік документів, необхідних для отримання документів дозвільного характеру у відповідній сфері, який видається центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері рибного господарства, а саме: дозволу на спеціальне використання водних біоресурсів у рибогосподарських водних об'єктах (їх частинах); дозволу на спеціальне використання водних біоресурсів за межами юрисдикції України; свідоцтва про відповідність компанії та суден вимогам Міжнародного кодексу з управління безпечною експлуатацією суден і попередженням забруднення 1993 року; дозволу на імпорт в Україну водних біоресурсів, продуктів харчування та переробки з них за кількістю та видовим складом та ін. Також пропонується доповнити вказаний Закон статтею 24-1, яка має визначати "особливості надання окремих адміністративних послуг". Метою проекту, відповідно до Пояснювальної записки до нього, є врегулювання надання окремих адміністративних послуг в сфері рибного господарства відповідно до вимог статті 5 Закону України "Про адміністративні послуги".

Головне науково-експертне управління, проаналізувавши проект, вважає за доцільне зазначити наступне.

Деякі положення проекту не узгоджуються з приписами статті 24 Закону України "Про рибне господарство, промислове рибальство та охорону водних біоресурсів". Зокрема, у частині 36 (остання частина) статті 24 Закону, до якої у законопроекті не передбачено внесення змін, встановлено, що "порядок видачі документів дозвільного характеру або відмови в їх видачі, переоформлення, видачі дублікатів, анулювання документів дозвільного характеру у галузі рибного господарства встановлюється Кабінетом Міністрів України". У проекті ж пропонується безпосередньо у статті 24 Закону "Про рибне господарство, промислове рибальство та охорону водних біоресурсів" визначати перелік документів, необхідний для отримання дозвільних документів та підстави відмови у видачі деяких із таких документів, що не відповідає згаданій нормі Закону.

Також вважаємо, що відповідно до зазначеного вище, форма заяви "для видачі свідоцтва про відповідність компанії та суден вимогам Міжнародного кодексу з управління безпечною експлуатацією суден і попередженням забруднення 1993 року", має встановлюватись не відповідним центральним органом виконавчої влади (як передбачено у частині 15 статті 24 Закону, якою пропонується доповнити цю статтю), а Кабінетом Міністрів України.

Опрос