Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "Об альтернативной (невоенной) службе" (относительно приведения в соответствие с европейскими стандартами)

Заключение к проекту закона Украины от 21.11.2013 № 3663
Дата рассмотрения: 05.02.2014 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Відповідно до доручення Комітет Верховної Ради України з питань національної безпеки і оборони на своєму засіданні розглянув поданий народними депутатами України Пацканом В. В., Шевченком А. В. та Луценко І. С. проект Закону про внесення змін до Закону України "Про альтернативну (невійськову) службу" (щодо приведення у відповідність до європейських стандартів) (реєстр. N 3663 від 21.11.2013).

Законопроектом пропонується розширити підстави для проходження альтернативної (невійськової) служби, зменшити строк її проходження до строку військової служби, а також змінити умови проходження альтернативної служби, зокрема щодо можливості використання праці осіб, які проходять альтернативну службу, для надання соціальних послуг громадянам у громадських об'єднаннях та благодійних організаціях.

Головне науково-експертне управління Апарату Верховної Ради України висловило ряд суттєвих зауважень до законопроекту та вважає, що за результатами розгляду в першому читанні його доцільно повернути суб'єктам права законодавчої ініціативи на доопрацювання з урахуванням висловлених зауважень та пропозицій. У проекті відсутнє визначення чітких ознак переконань, які надають громадянину право на проходження альтернативної служби замість строкової військової, що ускладнить практичне застосування Закону. Також у проекті не визначена процедура підтвердження істинності переконань, які не дозволяють особі виконувати військовий обов'язок. Відсутність чітких приписів щодо того, яким чином може бути надано відповідне підтвердження, може стати суттєвим корупціогенним фактором у разі прийняття проекту у запропонованій редакції.

Опрос