Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законы Украины относительно усиления социальной защиты детей и поддержки семей с детьми

Заключение к проекту закона Украины от 20.11.2013 № 3651
Дата рассмотрения: 04.02.2014 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Комітет розглянув на засіданні проект Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо посилення соціального захисту дітей та підтримки сімей з дітьми" (реєстр. N 3651), поданий народними депутатами України М. Жуком, С. Тігіпком, П. Різаненком, О. Присяжнюком, О. Нечаєвим.

Законопроектом пропонується визначити механізм реалізації передбаченої Сімейним кодексом України патронатної форми виховання дітей, а також передбачити заходи державної підтримки дітей у сім'ях патронатних вихователів шляхом внесення змін до законів України "Про охорону дитинства", "Про державну допомогу сім'ям з дітьми", "Про соціальні послуги", "Про оздоровлення та відпочинок дітей" тощо.

Запропоновані пропозиції спрямовані на попередження соціального сирітства, забезпечення права кожної дитини виховуватись в сім'ї, визначення повноважень органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування стосовно розвитку соціальних послуг з підтримки сімей з дітьми, які потрапили в складні життєві обставини, створення правових підстав для тимчасового влаштування дітей в сім'ї патронатних вихователів і запровадження послуги "сімейного патронату".

Комітет з питань правової політики дійшов висновку, що законопроект не суперечить положенням Конституції України.

Головне науково-експертне управління зробило узагальнюючий висновок: за результатами розгляду в першому читанні законопроект може бути прийнятий за основу з врахуванням зауважень та пропозицій.

Опрос