Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законы Украины относительно усиления социальной защиты детей и поддержки семей с детьми

Заключение к проекту закона Украины от 20.11.2013 № 3651
Дата рассмотрения: 03.02.2014 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо посилення соціального захисту дітей та підтримки сімей з дітьми" (N 3651 від 20.11.2013 р.)

У законопроекті пропонується визначити механізм реалізації передбаченої Сімейним кодексом України патронатної форми виховання дітей, а також передбачити заходи державної підтримки дітей у сім'ях патронатних вихователів шляхом внесення змін до Житлового кодексу Української РСР, до законів України "Про охорону дитинства", "Про соціальні послуги", "Про оздоровлення та відпочинок дітей", "Про безоплатну правову допомогу", "Про державну допомогу сім'ям з дітьми", "Про місцеві державні адміністрації", "Про місцеве самоврядування в Україні".

Головне управління, підтримуючи законодавчу ініціативу, спрямовану на забезпечення права дитини на сімейне виховання, належний догляд та утримання, разом з тим вважає за доцільне висловити щодо запропонованих змін наступні міркування.

1. У законопроекті пропонується викласти у новій редакції назву статті 253 Сімейного кодексу України - "Права дитини, яка влаштовується у сім'ю патронатного вихователя". Однак зазначена нова редакція цієї статті Кодексу містить досить обмежене коло прав такої дитини. Тому слід доповнити цю статтю нормою, що така дитина має й інші права, визначені законодавством.

Варто також відмітити, що питання оплати праці не відноситься до предмета відання Сімейного кодексу України. Тому у статті 254 цього Кодексу має йтися про плату за виховання дитини у сім'ї патронатного вихователя.

Опрос